Olen kesällä lähdössä Turkkiin sukeltamaan. Millainen puku olisi paras niihin keleihin?
Millainen puku
6
1300
Vastaukset
- werneri-
No tietenkin mahdollisimman lämpösellä aluspuvulla oleva loitokarin paksu kuivapuku! :D
- kesällä Turkkiin?
Juu, ajattelin tilata untuvaisen aluspuvun, eiköhän sillä pärjää...
- harza
Asia on yksilöllinen. Sharmissa sukelsin 3 mm torsolla palelematta ja pari 7 mm kokopuvulla koko ajan umpijäässä. Lähden elokuussa Mallorcalle ja otan 3 mm kokopuvun. Vesi on tilastojen mukaan silloin 27 siellä
- Kesällä Turkkiin?
Aivan, näin vähän ajattelin. Itse sukelsin 5mm pitkällä puvulla Egyptissä. Ehkä olen vähän vilukissa, taidan ottaa sen seiskamilliseni mukaan... Jos sitten tuntuu kuumalta, vuokraan sieltä ohuemman.
- Hämmästynyt2
Kesällä Turkkiin? kirjoitti:
Aivan, näin vähän ajattelin. Itse sukelsin 5mm pitkällä puvulla Egyptissä. Ehkä olen vähän vilukissa, taidan ottaa sen seiskamilliseni mukaan... Jos sitten tuntuu kuumalta, vuokraan sieltä ohuemman.
Et sä sit kovin iso ole jos mahdut 5mm pitkään pukuun. Olis kiva tietää minkälaiset paineilmalaitteet sulla on :)
- alkuper.
Hämmästynyt2 kirjoitti:
Et sä sit kovin iso ole jos mahdut 5mm pitkään pukuun. Olis kiva tietää minkälaiset paineilmalaitteet sulla on :)
Heh...piti kirjoittamani tietenkin 5 mm paksu...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.567795Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675891Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,615370Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515273Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1084612Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1072313Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e31196Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol41165Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa371016Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko43964