Hei Kemin

päättäjät, hommaatteko rekikyydin töihin jos muutan sinne, eihän sielä näemmä muuten pääse mihkään jos ei asu keskustassa
2805
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

olis kätevä

Äänestä

jos töihin tulee, lienee varaa myös omin kustannuksin työmatkat kulkea. Pysy vaan siellä, missä kaikille uusavuttomille on jo rekikyydit hommattu yhteiskunnan varoin!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Seppo S kirjoitti:

päättäjät, hommaatteko rekikyydin töihin jos muutan sinne, eihän sielä näemmä muuten pääse mihkään jos ei asu keskustassa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu