Tutustuin reilu vuosi takaperin minua nuorempaan mieheen ja meistä tuli heti hyvät ystävät.Tavattiin kahviloissa ja soiteltiin,pidettiin hauskaa kavereina mutta hän sitten rupesikin puhumaan kuinka on rakastunut minuun vaikka koskaan ei edes halailtu saati mitään muuta.Rupesin toppuuttelemaan ja vähensin tapaamisia.Vietimme vapun yhdessä jolloin paljastui se todellinen luonto ja päätin lopettaa homman kokonaan.Hän pitkään soitteli ja tekstaili mutta lopetti kun en vastannut. -Kului aikaa muutamia kk kunnes hän taas rupesi soittelemaan.En aluksi kiinnittänyt huomiota kunnes hellyin ja tapasimme jälleen sillä hän lupasi että kaveruus käy.. No se tapaaminen meni erittäin mukavasti ja ekan kerran halasimme ja pusun antoi poskelle,juttelimme väleistämme ja nauroimme jälleen paljon.Sovimme uudesta tapaamisesta jonka hän yllättäin perui päivää aikaisemmin sillä ei voinut kuulemma olla vain se ystävä.Pidin asiaa sovittuna jolloin hän rupesi taas kymmeniä kertoja päivittäin viestittämään ja soittelemaan kun on tottunut saamaan haluamansa kuten minulle sanoi... -Nyt puhelin soi..Oli pakko laittaa äänettömälle..Siis oliko liian sekavasti kerrottu? Miksi ei mies voi olla naiselle kaveri?Miksi aina on oltava mukana seksiä? Tämä mies on hauska,kiltti,pukeutuu hyvin,on hyvä työpaikka,hyvännäköinenkin,todellinen herrasmies joka saisi kyllä naisen ku naisen jos vaan haluaa mutta mutta minä kun en ole hänestä kiinnostunut kuin ystävänä... Joka tapauksessa toivon kaikille iloista kesän odotusta;O))!!
mikä miehiä vaivaa?
blondi-72hki
152175
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
nainen...Mikä naisia vaivaa?
Jos se on rakastunut, se on rakastunut. Anna armoa aivoillesi!
rakastunut sinuun. Shit happends. Olen ollut tuon miehen asemassa ja voin kertoa että mikään ei ole tuskallisempaa kuin olla yksipuolisesti rakastuntut.Toivottavasti et joudu itse koskaan kokemaan samaa. En toivo sitä kenellekään!
Mut yhtä vähänhän sä sille voit, jos et tunne samoin häntä kohtaan. Ikävä juttu.
rakastuessaan. Jos alkaa käydä ahdistavaksi, niin yritä uudestaan sanoa hänelle suoraan-mutta ystävällisesti-mitkä ovat omat tunteesi.
jotain outoa on kun noin helposti rakastuu ja alkaa tuolla lailla ahdistelemaan
En voi puhua, kuin omasta puolestani, mutta minua ei kiinnosta olla naisen kanssa pelkkä kaveri, koska naiset ovat yleensä tylsiä. En jaksa olla myöskään tylsien miesten kanssa hyvä ystävä, koska se on ajan tuhlausta.
Yksinkertaisesti lapsena voi tytöt ja pojat olla ystäviä, mutta aikuisena ei voida olla 100 % kavereita ellei olla jo "kokeiltu" toisia. Eli siis exän kanssa varmasti pystyy olemaan kaveri, mutta en usko, että silloinkaan 100 %:sesti varsinkaan jos se seurustelee jo uuden kanssa.. Aina jommalla kummalla on jotakin tunteita toisiaan kohtaan jos on kyseessä mies ja nainen. Tunteet ovat joko niin voimakkaat, että toinen on enemmän kuin ystävä tai sitten tunteet ovat niin heikot, että ollaan vain tuttavia. Tämä on käsitykseni...
......
Siis "Mikä miehiä vaivaa...". Juuri tälläistä löpertelyä 30-vuotiailta naisilta.
Nyt valitat että miehet haluavat seksiä ja kymmenen vuoden päästä valitat ettei sitä saa.
Mitä sinä itse oikein haluat???? Ota sitä silloin kun saat, 10-15 vuoden päästä voi elää 120 kg punkerona ikuisessa puutteessa.
"lopeta uikuttaminen"
Kyse on siitä, että yrität pelkästään vedättää miestä. Et kuitenkaan ole kertonut miehelle tarpeeksi selvästi, että sulta ei ole odotettavissa mitään kivaa. Mies on siis epätietoinen ja yrittää selvittää asiaa. Lopeta vedättäminen ja kerro suoraan, että sinua ei seksi kiinnosta.
Sillä on sun pillunkuvat silmissään. Se ajattelee, että voishan sitä lehmää käyttää hyväkseen, kerran se tossa on. Välit vaan poikki, numero vaihtoon.
Kyllä pitää olla tyhmä mies, kun noin vastahakoista "lehmää" yrittää vielä "käyttää hyväkseen". Luulisi jollain vähän suopeammalla mimmillä sen hyväksikäyttöhommankin toimivan paremmin.
Ei, sori vaan poika, mutta kyllä tässä kuviossa mimmi on se jolla olisi mitään saumoja mihinkään hyväksikäyttöön. Poika taas on yksinkertaisesti rakastunut.
Olen itsekin ollut tuollainen, joskin lievemmässä muodossa.
Vastaus on, että kaveri on sinuun toivottomasti rakastunut. Sinun pitää jollakin tapaa selittää miksi et halua seurustella hänen kanssaan, sillä niin kauan kuin sanot vain "ollaan mielummin ihan vain ystäviä, jookos?" hän elättelee toiveita sinun suhteesi. Hän näkee sinut täydellisenä olentona eikä siksi tahdo hellittää.
kiitosta kiitos teille kaikille ja minä tänään itseasiassa selvästi sanoin etten ole kiinnostunut seurustelumielessä noo katellaan kuinka lopulta käy mutta ainakin sillä hetkellä hän tuntui tajuavan meidän olevan toisillemme mahdollisimman epäsopiva pari.Niin ja hei,mulla on mieskaveri siis ihana mies joka tosiaankin on vain ystävänä ei muuta ja se käy siile hyvin koska sovittiin siitä heti kun näimme.Kait se sitten riippuu miehestä kuka osaa olla naisen kanssa kaverina ja kuka ei...
ensinnäkin kysyt mikä miehiä vaivaa ja kysymykses koskee yhtä miestä. Kysyt vaikka vastauksen ite kerrot. Onko se nyt niin vaikea ymmärtää, että tämä mies on rakastunut sinuun ja hänelle ei mikään kaveruus riitä. Jos ei itteäs kerran enempi kiinnosta niin älä kiusaa sitä enempää.
eli ymmärrän kyllä mutta miksi ei pelkkä kaveruus riitä??? On imartelevaa kun hän rakastaa en silti halua loukata koska en itse ole kiinnostunut!