ruskettava selkään? :D

annukka

Ihan mielenkiinnosta kyselen että miten laitatte itseruskettavaa selkäänne? :D Itselläni ei ainakaan ole ukkoa kotona sellaista levittelemässä eikä kyllä kavereitakaan kehtaa vaivata. Saatteko sen itse laitettua?

Olen käyttänyt doven summer glowta joka toooodella kevyesti päivettää, sen saan kyllä levitettyä selkäänkin ilman rajoja. Mutta tuo väri tuntuu liian vaisulta, haluaisin testailla jotain luonnollista mutta vähän tummempaa itseruskettavaa mutku en uskalla :D Pelkään hullusti niitä rajoja.

4

5986

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • levitys

      Laitan selkään niin että ensin levitän alaselän. Sitten aloitan oikean puoleisesta hartiasta vasemmalla kädellä ja levitän niin pitkälle kuin yletyn. Sitten levitän oikealla kädellä selän keskiosaan yläkautta ja alakautta (onnistuu jos saa selän takana käsistään kiinni niin että toinen tulee "ylhäältä" ja toinen "alhaalta") ja viimeiseksi vielä vasemmalla tai oikealla oikean kainalon alle ja sivulle. Sama toiselle puolelle. Kuulostaa vaikealta mutta koskaan ei ole tullut raitoja selkään.. Ukkokin kyllä on mutta saan itse paremmin=)

      • pooh

        jos pelkäät käyttää kunnon itseruskettavia rajojen pelossa, niin sekoita sen joukkoon vähän tavallista kosteusvoidetta. Eli "laimenna" itseruskettavaa, jolloin sävy on vähän vaaleampi kuitenkin enemmän kuin Dovella) mutta ei tuu rajojakaan.


    • Kesää kohti

      Hei!
      Itserusketustuotteita valmistavalla St Tropez -merkillä on mm. pitkävartinen harja, jolla voi helposti levittää itseruskettavaa selkään. Harjan päässä sieni, johon voidetta levitetään. Lisäsieni mukana. Sienen voi pestä ja käyttää useasti, jolloin hinta ei tunnu niin pahalta. Hinta oli yhdessä helsinkiläisessä liikkeessä 23 euroa muistaakseni. Lisäksi valikoimaan kuuluu myös hanskoja, jotta kädet eivät värjääntyisi.

      Tuotteita saa St Tropezia myyvistä kauneushoitoloista.

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      154
      6846
    2. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      65
      6016
    3. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      88
      4579
    4. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      107
      4539
    5. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      169
      4334
    6. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      94
      1700
    7. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      403
      1611
    8. Anteeksi kaikesta...

      Olin tosi hölmö...
      Ikävä
      82
      1409
    9. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      31
      1387
    10. Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana

      Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?
      Ikävä
      44
      1190
    Aihe