ruskettava selkään? :D

annukka

Ihan mielenkiinnosta kyselen että miten laitatte itseruskettavaa selkäänne? :D Itselläni ei ainakaan ole ukkoa kotona sellaista levittelemässä eikä kyllä kavereitakaan kehtaa vaivata. Saatteko sen itse laitettua?

Olen käyttänyt doven summer glowta joka toooodella kevyesti päivettää, sen saan kyllä levitettyä selkäänkin ilman rajoja. Mutta tuo väri tuntuu liian vaisulta, haluaisin testailla jotain luonnollista mutta vähän tummempaa itseruskettavaa mutku en uskalla :D Pelkään hullusti niitä rajoja.

4

5981

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • levitys

      Laitan selkään niin että ensin levitän alaselän. Sitten aloitan oikean puoleisesta hartiasta vasemmalla kädellä ja levitän niin pitkälle kuin yletyn. Sitten levitän oikealla kädellä selän keskiosaan yläkautta ja alakautta (onnistuu jos saa selän takana käsistään kiinni niin että toinen tulee "ylhäältä" ja toinen "alhaalta") ja viimeiseksi vielä vasemmalla tai oikealla oikean kainalon alle ja sivulle. Sama toiselle puolelle. Kuulostaa vaikealta mutta koskaan ei ole tullut raitoja selkään.. Ukkokin kyllä on mutta saan itse paremmin=)

      • pooh

        jos pelkäät käyttää kunnon itseruskettavia rajojen pelossa, niin sekoita sen joukkoon vähän tavallista kosteusvoidetta. Eli "laimenna" itseruskettavaa, jolloin sävy on vähän vaaleampi kuitenkin enemmän kuin Dovella) mutta ei tuu rajojakaan.


    • Kesää kohti

      Hei!
      Itserusketustuotteita valmistavalla St Tropez -merkillä on mm. pitkävartinen harja, jolla voi helposti levittää itseruskettavaa selkään. Harjan päässä sieni, johon voidetta levitetään. Lisäsieni mukana. Sienen voi pestä ja käyttää useasti, jolloin hinta ei tunnu niin pahalta. Hinta oli yhdessä helsinkiläisessä liikkeessä 23 euroa muistaakseni. Lisäksi valikoimaan kuuluu myös hanskoja, jotta kädet eivät värjääntyisi.

      Tuotteita saa St Tropezia myyvistä kauneushoitoloista.

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      97
      2844
    2. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      26
      2614
    3. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      70
      2362
    4. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      27
      2305
    5. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      17
      1997
    6. Kerro kaivattusi etunimi

      Naisille
      Ikävä
      85
      1816
    7. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      7
      1699
    8. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      21
      1544
    9. Kun ei numeroa

      niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍
      Ikävä
      31
      1412
    10. Kenenkä halli se on tulessa nelostiellä

      11 yksikköä paikalla
      Pyhäjärvi
      7
      1251
    Aihe