Mä sovin viime syksynä että mulle tulee 10% korotus palkkaan kesäkuun alussa kun olen saanut erään tutkinnon loppuun. Nyt meillä olikin yt-neuvottelut ja porukkaa vähennettiin. Firmalla pyyhkii tosi huonosti. Kannattaako mun edes viitata jo sovittuun asiaan vai olla tyytyväinen kun sain jäädä?
Mä ajattelin siirtää pyyntöä tulevaisuuteen mutta mitä mieltä olette? Entä onko mulla oikeus korotukseen kun se oli suullinen sopimus ja muita todistajia ei ole kun esimies ja mä.
Pyydänkö palkankorotusta
Nellimoinen
2
1403
Vastaukset
- Elli321
Tottakai muistutat että näin on sovittu. Jos on jo sovittu kuukausikin eli kesäkuu niin korotushan saattaa olla jo palkanlaskentaan ilmoitettu ja tulla automaattisesti kesäkuun palkanmaksusi yhteydessä ja sen jälkeen? Jos firmassanne vähennettiin porukkaa, lisäsikö se omaa työmäärääsi? Siinä yksi hyvä syy lisää pyytää palkankorotusta.
- ...
onhan se hienoa.. on todentotta.. kohta voi sittten vaikka päivät pitkät imeä peukaloa kotona jos hyvin käy ja potkivat sut pois sieltä duunista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1225867Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/744951975Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk251325Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1111253Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna861113Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.481015- 64981
- 65921
Tiesitkö mies
Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll59905Kuulin että Metsa Manille kaavaillaan Maaseudun Sivistysliiton kunniakirjaa ja jotain
muutakin huominosoitusta. Syystä että on on elvyttänyt huomattavasti videoillaan vanhemman väen englanninkielentaitoja.24894