EUROVIISUT ON HOMOJEN HOMMAA

yuuuuuuuuuuuuuu
16788
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

äläs nyt Börje ala taas riehuun tollai, mun pitää lämäistä sua kohta pinkillä käsilaukullani että sä edes hieman rauhoittuisit! usch.

Äänestä

Mua haukutaan täällä homoks :,(
Nyt mun silmät menee ihan punasiks ja meikit levii itkemisestä. ÄÄÄÄÄÄÄK! Tuokaa peili.

Äänestä

mää oonkii lebsu.

Äänestä

Vaikka homot onki euroviisuissa pärjänny ihan kohtalaisesti, ni ette te voi sitä kokonaan itsellenne omia.

Ymmärrän että olet innoissasi ja ajat omiesi asiaa, mutta pitää muillekkin antaa tilaa. Eiks jee?

Äänestä
  • Heterot on pärjänneet euroviisuissa paremmin.
    Mutta miksi pitää sotkea seksuaalinen suuntautuminen euroviisumenestykseen? En usko että musikaalinen lahjakkuus/esiintymistaito riippuu siitä onko homo vai ei.

    Äänestä

Juontaja kuolaa karvakuonojen perään. Kuvottavaa gay selostusta. Töllö kiinni.

Äänestä

Irlannilla oli pervo homokoreografia

Äänestä
  • Vei täydellisesti huomion pois kappaleen totaalisesta mitättömyydestä, siinä missä Saaran esityksestä ei millään mitään gay-vivahdetta löydy. Onneksi Tsekin peffanketkuttelu sentään meni niin epätahdissa, ettei verkkarit henkselit-kansa ihan villiintynyt.

    Äänestä

  • monsters.voittaa kirjoitti:

    Vei täydellisesti huomion pois kappaleen totaalisesta mitättömyydestä, siinä missä Saaran esityksestä ei millään mitään gay-vivahdetta löydy. Onneksi Tsekin peffanketkuttelu sentään meni niin epätahdissa, ettei verkkarit henkselit-kansa ihan villiintynyt.

    Ei gay-vivahdetta? Mitäs ne tanssijat olivat asuineen? Vaikea erottaa sukupuolta, mutta selostajan mukaan kaksi miestä ja kaksi naista.

    Äänestä

Kyllä ja samoin jääkiekko on myös homojen hommaa.

Äänestä

Koko euroviisut on perseestä.
Kaikki tulee valmiilta nauhalta.
Lavatekniikka.Discovalot.Byrötekniikka.Lavastukset.
Artisti on laulavinaan.
Sätkynukkelauma hyppii taustalla.
Esitys alkaa kuuluttakaa artisti lavalle.

Lopullisen voittajan päättää tuotantoyhtiöiden mogulit.
Takahuoneiden kabineteissä on voittaja sovittu jo ennakkoon.
Seteliniput vaihtavat omistajaa,suurimman pinon tarjoan artisti voittaa.
Onhan kansalaislle saatava sirkushuveja.
Jokos YLE on jo valinnut jo ensivuoden edustajan.

Äänestä
  • Totta turiset
    Yleverorahat menevät mokomaan friikkien ns " laulamiseen ja esiintymiseen".
    Haetaan mitä eriskummallisimpia "esiintyjiä"
    Milloin on naiseksi pukeutunut partaukonturjake, milloin vammaisbändi, nyt lesbo riekkumassa
    Ensi vuonna varmaan joku keksii raahata esiintymään apinabändin
    Vaikka saattaisi siitä taso nousta!
    V*tuttaa, että verorahoja syydetään moiseen pskaan.

    Äänestä

  • Kaikonmänt kirjoitti:

    Totta turiset
    Yleverorahat menevät mokomaan friikkien ns " laulamiseen ja esiintymiseen".
    Haetaan mitä eriskummallisimpia "esiintyjiä"
    Milloin on naiseksi pukeutunut partaukonturjake, milloin vammaisbändi, nyt lesbo riekkumassa
    Ensi vuonna varmaan joku keksii raahata esiintymään apinabändin
    Vaikka saattaisi siitä taso nousta!
    V*tuttaa, että verorahoja syydetään moiseen pskaan.

    Sinun kahden nimimerkkisi kannattaa keskittyä siellä Ruotsissa sen (polit)byrötekniikkasi hiomiseen, eikä aina veivata tuota samaa virttä.

    Äänestä

Voi pojat saamari, nyt tuokaa naamarini, on tänne riukuja prykätty,
on liukuja lykätty, juu.

Äänestä

Saara Aalto on homoseksuaali, eli oikeassa olet.

Äänestä

Pimpelipompeli homppelihompsista. Tuonkin homoilufestarin kustantavat suurelta osin me tavalliset suome kieliset heterot.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ytttttttttttttttu kirjoitti:

yuuuuuuuuuuuuuu

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu