Tapasimme vuosi sitten Suomi24 treffien kautta. Kuukauden verran kirjoiteltiin ja sitten sattumalta tavattiin ja siitä alkoi seurustelu joka johti yhteiseen elämään. Nyt asutaan yhdessä onnellisina, kiitos Suomi24.Joten kyllä täältä on mahdollista se oma kulta löytää.
Onni löytyi!!
T&T
103140
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
ei suomi 24 treffei ollu vuos sitte :D
Revi tosta. Historiasivu 24.3.2004:
http://web.archive.org/web/20040324030755/http://treffit.suomi24.fi/
Siinä oli vielä vanha kunnon hyvä treffisysteemi ;)
mekin löysimme viime kesänä .nyt kihloissa ja suunnitellaan yhteenmuuttamsta
ja nytkö käyt täällä haikailemassa josko olis vieläkin parempi tarjolla vai ....??
Täytyy etsiä aina parempaa, se on kehitystä:)
Siis kertakaikkiaan uskomatonta maailmanmenoa!
Ensin toteat että olet mennyt kihloihin ja sitten vielä että:
"Täytyy etsiä aina parempaa, se on kehitystä:)"
Olet jo etsimässä uutta vaikka olette muka onnellisia ja kihloissa!
MIKÄ HELVETTI IHMISIÄ VAIVAA? IHMISET on IHMISIÄ, ei mitään hemmetin tavaroita joita vaihdellaan kun mieli muuttuu. Tämän kun te oppisitte niin vois kehitys kulkea PAREMPAAN suuntaan! Minä en ainakaan etsis parempaa jos olis joku hyvä (mä oon ite sinkku vielä). Kihloihin meno on mun mielestä just merkki siitä että se toinen osapuoli on kyllin hyvä eikä tarvi vaihtaa.
Vanha totuus on se että "if it ain't broke, don't fix it", se tosin tarkoittaa että jos ei ole rikki niin älä turhaan korjaile. Ton voisi kyllä muuntaa niinkin että if that ain't bad, don't change that.
Herätkää ihmiset perkele! Maailmassa on jo tarpeeksi rikkoutuneita sieluja ja särkyneitä sydämiä, vain siksi että jotkut idiootit vaihtaa vaihtamisen vuoksi ja siksi että jos löytyis kulman takaa joku vielä parempi vaikka nykyisessäkään ei ole mitään vikaa! Katkaiskaa siis toi hemmetin kierre niin maailma olis hitusen parempi paikka elää ja ihmiset onnellisempia!
sitten tohon itse. Mä en usko enää, uskoin ennen kyllä. Kiltteys ja ystävällisyys ei tunnu kannattavan. Aina luullaan et pelaillaan tai jotain. Kamala huomata kuinka kukaan ei usko mihinkään eikä kehenkään.
tämä "aina voi vaihtaa parempaan" -viesti ei ollutkaan samalta ihmiseltä kuin alkuperäinen...
Niin totta... mä olen ilman muuta sitä mieltä että kun sitoudut johonkin ihmiseen niin se tarkoittaa sitä että sä lopetat muiden katselun sillä silmällä. Mä en tajua mikä siinä on niin helvetin vaikeaa ymmärtää. On todella julmaa ja epäreilua toista kohtaan esittää rakastunutta ja silti ehdotella aikka mitä tuolla maailmalla. Sinä, joka teet sitä, toivon, että saat omaa lääkettäsi kauhakaupalla takaisin. Ihmisiä ei vaihdeta kuin sukkia. Opetelkaa herran tähden käyttäytymään, ihmiset!!Kirveelle olis taas töitä.