Kandeeko ostaa??

Näittekö uudessa Lidlin mainoksessa, luistimet tarjouksessa 69e? Kandeeko ostaa sellaset? Siinä luvattiin kolmen vuoden takuuta, merkki oli B-SQUARE. En oo varmaa pariin vuoteen luistellu, joskus tuli luisteltua paljonki, ja aattelin nyt jatkaa harrastusta.
62144
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Nyt vasta hokasin et joku oliki kysyny sitä tos alla.. En kyl vaa saa vastauksista oikee selkoa et heitänkö rahat kaivoo jos ostan ne! Mitää pitkän matkan/ kuntoluistimia en tartte, aivan muutaman kilometrin lenkkejä meinaan tehä.

Äänestä
  • Kävin katsomassa uteliaisuuttani pyörä-laakeri -pakettia itselleni, otin sellaiset mukaani, mutta mukaan lähti myös yhdet lasten koon luistimet (toiset ovat vielä hankinnan alla). Mielestäni nämä vaikuttivat päällisin puolin ihan kelvoilta vekottimilta.

    Tiedän, että huonoilla välineillä ei kannata edes yrittää, varsinkaan lasten kanssa, siinä tappaa kaikki, rippeetkin mielenkiinnolta, jos kenkä hiertää, puristaa ja painaa.


    Toivotaan nyt, että päästään kokeilemaan nopeesti:-)

    Onko jollakulla näistä jo kokemusta käytännössä?

    Äänestä

Näissä on aina se harmi, että kun luistimesi jarrupala on kulunut loppuun, niin uutta et löydä mistään.

Äänestä
  • Tuota jarrupalaa tsuumailinkin noista Liidelin luistimista, näytti olevan aika lähelle vanhaa Salomonin jarrupalaa, joka on mun omissa luistimissa. Varmaan niissä jotain eroa on, mutta ei näyttänyt kamalan eksoottiselta, niinkuin joissain muissa onon nähnyt.

    Mukaan tuli varapala....sillä voi olla kaksi merkitystä:
    1. ihan susi, joka ei kestä mitään ja mistään et uutta saa
    2.todella hyvää asiakaslähtöistä ajattelua

    Aika näyttää...
    :-))

    Äänestä

Noista Lidlin luistimista en tiedä, mut just kävin ostamassa pojalle ja itselle Turbine-merkkiset luistimet Topsportista. Lasten malli 69€ ja aikuisten 99€. Ranne-, kyynär- ja polvisuojapaketin saa Turbinen ostajat kaupan päälle.

Äänestä
  • Kiitos vinkistä, Lidlin luistimet ostin tosiaan toiselle muksulle, mutta toiset on vielä tarpeen. Siispä Intersportin suuntaan :-)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Taas luistelemaan!! kirjoitti:

Näittekö uudessa Lidlin mainoksessa, luistimet tarjouksessa 69e? Kandeeko ostaa sellaset? Siinä luvattiin kolmen vuoden takuuta, merkki oli B-SQUARE. En oo varmaa pariin vuoteen luistellu, joskus tuli luisteltua paljonki, ja aattelin nyt jatkaa harrastusta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu