Äidit rantakuntoon 13. vko

Heippa taas! Mites pääsiäinen meni? Tuliko syötyä suklaamunia ja mämmiä? Ite söin yhden munan ja mämmiä hieman, pashaa en ollenkaan. Paino tasan 82 eli siitä jatketaan. Viikonloppuna olin pitkillä kävelylenkeillä ja vaikka olimme kylässä en antanu itseni mässäillä. Sipsejäkään en ottanut yhtään mistä olin todella ylpeä. (Yleensä sipsikippo tyhjenee alta aikayksikön) Hauskaa viikonjatkoa kaikille ja ilmotelkaa itestänne!

2

358

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hantta

      Moikka vaan, mulla nyt reilu kaksi viikkoa laihdutusta takana ja paino nyt 63,2kg (Lp 65kg) eli pudotusta 1,8kg... Pääsiäinen meni ihan hyvin, pystyin aika hyvin pitää näppini irti herkuista ja kun söin suklaamuniakin niin jaoin ne joka päivälle, etten kerralla syönyt kokonaista.

      Olen kävellyt melkein joka päivä 3-4km reippaasti lasten vaunuja työntäen ja kuntopyörä kans on ollut ahkerassa käytössä, alkaa kuntokin kohentumaan kun jaksaa jo paljon pitempään ja nopeammin polkemaan. Mutta viime viikolla vapaa päivät liikunnasta olivat pe ja la.

      Sit pikku hiljaa olen lisännyt punttien nostoa ja vielä kun jaksais ruveta tekee vatsa- ja selkälihaksia.

      Mut kaikki kerrallaan, aurinkoisia kevät päiviä!!

      • mamamia83

        Mä en ole teidän äitien rantakuntokeskustelua seurannutkaan ennen.
        Mä ihan itken kun te olette niin ahkeria ja liikkuvia! En mä jaksa, mun pääsiäinen meni ihan plörinäks suklaansyönnistä.
        Mulla on melkein kymmenen kiloa jäänyt tytön jälkeen (nyt kaksi vuotta) ja tuntuu, ettei mikään liikunta jaksa innostaa. Mieluummin nukkuisin sen hetken, kun on vapaata.
        Kertokaa mullekin, miten se terve elämäntapa lähti käyntiin? Missä välissä liikutte, missä lapset ovat silloin? Eikö teitä heikota kun ruokailut vähenee? Kannustaako mies? Mun mies on itse herra liikkuvaisuus eikä oikein osaa kauniisti kannustaa laihdutukseen, mulle tulee vain tunne etten kelpaa enää mihinkään muuhun kuin rakkaalle tyttärelleni.

        Jos mä seuraan teidän keskustelua ja saisin siitä vähän voimaa.
        Parhainta jatkoa! Upea homma miten pidätte itsestänne huolta!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      63
      2112
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      5
      1765
    3. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      233
      1250
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      940
    5. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      58
      894
    6. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      20
      842
    7. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      111
      751
    8. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      38
      688
    9. Kaatopaikka Inhassa

      Kuka omistaa kyseisen kaatopaikan? Näkymä tielle kammottava!
      Ähtäri
      19
      686
    10. Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun

      mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?
      Sinkut
      93
      679
    Aihe