Heippa taas! Mites pääsiäinen meni? Tuliko syötyä suklaamunia ja mämmiä? Ite söin yhden munan ja mämmiä hieman, pashaa en ollenkaan. Paino tasan 82 eli siitä jatketaan. Viikonloppuna olin pitkillä kävelylenkeillä ja vaikka olimme kylässä en antanu itseni mässäillä. Sipsejäkään en ottanut yhtään mistä olin todella ylpeä. (Yleensä sipsikippo tyhjenee alta aikayksikön) Hauskaa viikonjatkoa kaikille ja ilmotelkaa itestänne!
Äidit rantakuntoon 13. vko
2
336
Vastaukset
- Hantta
Moikka vaan, mulla nyt reilu kaksi viikkoa laihdutusta takana ja paino nyt 63,2kg (Lp 65kg) eli pudotusta 1,8kg... Pääsiäinen meni ihan hyvin, pystyin aika hyvin pitää näppini irti herkuista ja kun söin suklaamuniakin niin jaoin ne joka päivälle, etten kerralla syönyt kokonaista.
Olen kävellyt melkein joka päivä 3-4km reippaasti lasten vaunuja työntäen ja kuntopyörä kans on ollut ahkerassa käytössä, alkaa kuntokin kohentumaan kun jaksaa jo paljon pitempään ja nopeammin polkemaan. Mutta viime viikolla vapaa päivät liikunnasta olivat pe ja la.
Sit pikku hiljaa olen lisännyt punttien nostoa ja vielä kun jaksais ruveta tekee vatsa- ja selkälihaksia.
Mut kaikki kerrallaan, aurinkoisia kevät päiviä!!- mamamia83
Mä en ole teidän äitien rantakuntokeskustelua seurannutkaan ennen.
Mä ihan itken kun te olette niin ahkeria ja liikkuvia! En mä jaksa, mun pääsiäinen meni ihan plörinäks suklaansyönnistä.
Mulla on melkein kymmenen kiloa jäänyt tytön jälkeen (nyt kaksi vuotta) ja tuntuu, ettei mikään liikunta jaksa innostaa. Mieluummin nukkuisin sen hetken, kun on vapaata.
Kertokaa mullekin, miten se terve elämäntapa lähti käyntiin? Missä välissä liikutte, missä lapset ovat silloin? Eikö teitä heikota kun ruokailut vähenee? Kannustaako mies? Mun mies on itse herra liikkuvaisuus eikä oikein osaa kauniisti kannustaa laihdutukseen, mulle tulee vain tunne etten kelpaa enää mihinkään muuhun kuin rakkaalle tyttärelleni.
Jos mä seuraan teidän keskustelua ja saisin siitä vähän voimaa.
Parhainta jatkoa! Upea homma miten pidätte itsestänne huolta!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 873217
- 622937
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322445- 802283
- 742189
- 952026
- 121626
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan201603Toiselle puolikkaalleni
Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j341518Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301440