Mitä tehdä, kun veljen vaimo on väkivaltainen muitakin perheen jäseniä kuin miestään kohtaan? Mies on helposti alistuva ja usein laittaa vaimonsa asialle, jos kokee olevansa kaltoin kohdeltu muun perheen taholta.
Ikinä ei tiedä mistä suuttuu ja miten.. Perhejuhlat on yhtä piinaa kun pitää olla kokoajan varuillaan. Lisäksi vaimo manipuloi äitiämme, joka on heikko kriisien jälkeen ja altis vaikutukselle. Itse en voi olla paikalla estämässä tätä, koska asun toisella puolella maata.
Tilanne on hirveä, minut hän on ottanut jostain syystä pihteihinsä ja yrittää erottaa perheestämme. Mitä tehdä? Omat voimavarat ja neuvot lopussa..
Väkivaltainen vaimo
6
1607
Vastaukset 6
- john
annatte sille kunnolla kullia suuhun ja kesäkurpitsaa perseeseen ni kyllä loppuu valitus
- hyhyhyh
tietysti ilmoitatte poliisille kun on väkivaltainen?!!!
- Karpaasi
Ota edellisestä neuvosta "vaari", ja vaikkapa todistaja. Yksinkertaista tilanteet, joita esim. näet. Tee tämä kaikki ajoissa!
- aito Turo
Täältä löytyy naisille suunnattu palvelu: www.vakivalta-apua.fi
Hienoa jos jotkut osaavat havahtua omaan väkivaltaisuuteensa, mutta usein apua haetaan vasta siinä vaiheessa, kun puoliso sanoo, että on pakko.- feminiini
linkki on tutustumisen arvoinen.
- ICEPARK
Meillä vaimo alkoi väkivaltaiseksi solmittuamme avioliiton. Otin lyönnit vastaan enkä valittanut. Kerran hänen sisarensa oli kylässä ja vaimo läpsäisi voimakkaasti kasvoihini. SILLOIN PINNANI KATKESI, VEIN VAIMON YLÄKERRASSA OLEVAAN MAKUUHUONEESEEN , KÄSKIN RIISUA HAMEEN JA HÄN TOTTELI pelokas ilme kasvoillaan. Käskin sängylle polvilleen ja pieksin takamuksensa olan takaa vyölläni, pirttihirmu itki ja pyysi minua lopettamaan. Jatkoin ja annoin hänelle kunnolla selkään. Sen jälkeen on ollut nöyrä ja tottelevainen. NOIN PUOLEN VUODEN PÄÄSTÄ ALKOI TAAS POMOTELLA, annoin selkään niin että ikänsä muistaa, pistin vielä tunniksi parvekkeelle. Asiasta ei puhuttu enää sen selkäsaunan jälkeen ja ex-pirttihirmusta on tullut nöyrä ja kuuliainen mallivaimo.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei3711437- 65961
- 116915
- 88901
- 69875
- 94701
- 45681
Voisitko mies auttaa..
Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.50609En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.56604Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä
Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku112575