homosta heteroksi

olen aina ollut ns. homo, mutta nyt (26v) olen alkanut kiinnostua naisistakin, eli olenko sittenkin hetero, vai biseksuaali? Tämä on tosi hämmentävää, ja uskon että monella tämä juttu menee just toisin päin... ärsyttävää!!
2335
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

No, siinä on ongelma poikineen. Miten voi tulla heterona kaapista ulos?

Ei kai ole mitenkään epätodennäköistä, että olisit bi-seksuaali. Hetero et oikein voi olla, jos kerran miehet kiinnostavat/ovat kiinnostaneet seksuaalisesti. Ota rennosti, tutkaile tilannetta ja kokeile naisia... Sittenpähän sinulla on enemmän valinnanvaraa, kuten meillä kaikilla bisseillä.

Äänestä

Oman seksuaalisuuden löytäminen voi olla vaikeaakin. Jos vain unohtaisit turhat luokittelut ja ihastut niihin ihmisiin joihin ihastut, sukupuolesta riippumatta.

Itse olen bi-seksuaali, tosin olen koko elämäni pohtinut että jospas olenkin hetero, vai olenkohan sitten lesbo.. :)

Lopulta päätin, että turhahan minun on näitä pohtia. Nyt seurustelen miehen kanssa, aikaisemmin olen ollut kiinnostunut monista naisista.. Sama kai se on miksi minut luokitellaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mikämikämies kirjoitti:

olen aina ollut ns. homo, mutta nyt (26v) olen alkanut kiinnostua naisistakin, eli olenko sittenkin hetero, vai biseksuaali? Tämä on tosi hämmentävää, ja uskon että monella tämä juttu menee just toisin päin... ärsyttävää!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu