Sanoisko

herra viitala vihdoinkin paljonko Sämpö on tuottanut VOITTOA satamalaitokselle (Kemille)kun siihen remonttiin ollaan lykkäämässä miljoona ja missä se näkyy niin että kuntalaisetkin näkevät. Eihän se ole peruskoulun matematiikkaa kummempi toimenpide
3613
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

voi, kun se ei todellisuudessa tuota muuta kuin tappioita kaupunkilaisten verorahoista maksettavaksi! Samoin kun kuuluisa lumilinna, persnettoa joka vuosi ja siinä projektissa mukana olleet yrittäjät kärsineet tappioita niin ruhtinaallisesti, että velkaselvittelyjen jälkeen ei koskaan kannata ottaa enää mitään verotettavaa- tai ulosottokelpoista ansiotuloa vastaan. Näin se menee, jos asia on toisin, selventäkääpäs se julkisesti jollain sektorilla, siis median osastolla niin, että se selkenee jokaiselle, esim. ilmaisjakelulehden sivuilla.

Äänestä
  • Kyllä ne veromarkat menee nyt johonki ihan muualle kuin sampolle! Se jopa vuosittain maksaa näitä lumilinna tappioita...

    Äänestä

laskea tai käyttää tietokonetta?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rahasampo? kirjoitti:

herra viitala vihdoinkin paljonko Sämpö on tuottanut VOITTOA satamalaitokselle (Kemille)kun siihen remonttiin ollaan lykkäämässä miljoona ja missä se näkyy niin että kuntalaisetkin näkevät. Eihän se ole peruskoulun matematiikkaa kummempi toimenpide

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu