Mitä lisukkeeksi lihan kans esim?

mitä lisänä lihan kalan tai kanan kanssa esim lounaalla ? Jos tätä dieettiä noudattaa..
3649
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kukkakaalista valmistettu muusi. Eli aivan perunamuusin tapaan valmistettu keittämällä tai höyryttämällä valmistettu kukkakaalinnupuista ja siihen lusikallinen voita ja loraus kermaa ja sauvasekoittimella sekaisin. Loitava lopputulos. Sopii vhh dieettiin.

Äänestä

Siitä vain valitsemaan niitä mitkä on mieleen. Ja vaikka kerran viikossa jotain outoa, niin oppii käyttämään myös uusia raaka-aineita.

Äänestä
  • paistettua sipulia ja paprikaa, sopii erinomaisesti pihvien lisukkeeksi.

    Useimmiten syön kuitenkin piffien kanssa vain kiinankaalia ja kurkkua, Hesen valkosipulikastikkeella höystettynä :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


oksetus kirjoitti:

mitä lisänä lihan kalan tai kanan kanssa esim lounaalla ? Jos tätä dieettiä noudattaa..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu