mahdatte olla bilteman pyöristä? Kestäviä? Mikähän koko olisi 166 senttiselle sopiva? Tyhmiä kysymyksiä, tiedän =)
Mitähän
mieltä
6829
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
TM:n halpispyörien testissä ollut Yosemite sai erittäin huonot arvostelut. En ostaisai Biltemasta kokonaista pyörää, vaikka heidän työkalujaan ja tarvikkeitaan käytänkin. Jos on pakko ostaa Halpispyörä, niin sitten jäykkärunkoinen ilman joustokeulaa.
"jäykät" halpikset ihan sopivia kevyeen ja satunnaiseen käyttöön. Kalleimmat vähän vaativampaankin käyttöön. Satasen parin hinta-erot kalliimpiin selittyvät suurilla sisään osto erillä, luovutus huollon puutteella, pienemmillä myymälä/myyjä kustannuksilla, yms.
900Euron merkki pyörä on parempi kuin bilteman 300Euron pyörä, mutta ei kolmea kertaa parempi.
Löytyykö muka bilteman pyöristä eri kokoja? Ei todellakaan löydy. Kutakin mallia on vain yksi ja ainoa koko ja jos hölmönä menee ostamaan yosemiten eikäkä se satu olemaan sopivan kokoinen, on tulevat selkä- ja hartijakivut enemmän kuin todennäköisiä.
Jos nyt välttämättä on saatava halpapyörä, niin koittakaa edes löytää sopivan kokoinen.
kyllä pyörään kuin pyörään tottuu, pienen ajan se vain vie. Bilteman valikoimasta löytyy varmasti jokaiselle sopiva pyörä sopuhintaan. Turha maksaa hypestä, kun Yosemite ajaa saman asian.
Ihan sama juttu kuin paria kolmea numeroa liian suuret tai pienet kengätkin. Aikansa kun niillä lompsii, niin kyllä niihin tottuu.
kyllä täytyy mennä polkupyöräkauppaan, jotta saa oikean runkokorkeuden. Kuten edellä mainitaan rungon oikea korkeus on todella tärkeä.