Äidit rantakuntoon 15.vko

Heippa vaan taas kaikille! Mitenkäs vappu meni? Tuliko syötyä munkkeja ja simaa? Täytyy tunnustaa et tuli syötyä ja juotua ja sen kyllä huomas vaa´assaki. Paino tasan 81 kg eli pudotus viime viikkoon vain -200g. No nyt aloitetaan taas uus yritys ennen äitienpäiväkakkuja. Kyl tää kevät ja kesä on aika hankalaa aikaa painonpudotuksen suhteen, ku joka viikonloppu on jotain kekkeriä. Ääh! Mites teillä muilla sujuu tää projekti? Laittakaa viestii tuleen.

3

490

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hantta

      Joo vappu meni ja pari munkkia tuli syötyä ja simaa juotua... mut ei mahda mitään tästä lähtien tiukemmin.

      Painoni pomppii ihan miten sattuu... eilen se oli 63,4 ja tänään 63,8. Tänään tosin alkoi naisten vaivat et johtuisiko sit siitä??

      Mut liikuntaa vaan reilusti ja 1300-1500 kalorin päiviä niin kai se siitä sit joskus. Aurinkoista loppu viikkoa teille muille mammoille.

    • lyyliska

      Hei vaan ja hauskaa nähdä että ketju on edelleen kasassa...Mulla tuli pienoinen tauko...olin raskaana ja tulikin keskenmeno..klmas jo 7kk.n sisällä, että sillai..mutta kesä lähestyy kohisten ja kuntoon olis päästävä että mukana taas...painoa tänään 75,5 ja alle 70 ois nopee päästävä, ei muuta kuin pisteitä laskemaan...Kuinkas muil on menny???olettekos jo paljon pudottaneet??

      • on porukka ilmoitellut itestään, mut ei lannistuta vaikka vaaka välillä jumittaa. Olen tosi pahoillani sun puolesta ton vastoinkäymisen suhteen. Älä anna periksi vaik nyt varmaan siltä tuntuuki. Ehkä kannattas unohtaa koko raskaus vähäksi aikaa ja nauttia kevään lämmöstä ja jos sulla on mahdollisuus niin mene sinne puutarhaan kuopimaan ja tonkimaan. Moni on sanonu, et jos koko ajan ajattelee vaan sitä raskaaksi tuloa ni ei onnistu, mut jos pystyy ni unohtaa sen ja hupsista keikkaa onkin sit tärpännyt ja kaikki on sujunut hyvin. Toivon sulle ja miehelles voimia ja jaksamista. Lämpöistä kevättä ja ilmoitellaan taas kuulumisia.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      321
      8901
    2. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      83
      5468
    3. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      316
      4928
    4. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      70
      3420
    5. Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä

      Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä
      Suomalaiset julkkikset
      3
      2872
    6. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      50
      2233
    7. Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä

      Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,
      Elokuva
      4
      2232
    8. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

      Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
      Maailman menoa
      7
      2148
    9. Ajattelin silloin

      että jos olet kiinnostunut, ihan oikeasti, niin kuulen sinusta vielä.
      Ikävä
      113
      2116
    10. TTP avajaiset

      Tuhannen Taalan Paikka avautuu 1.3-26. Onpa tosi mukavaa! Kiitos Jaanalle kun olet niin aktiivinen ja jaksat yrittää ja
      Haapavesi
      40
      2013
    Aihe