Elikkäs..Mitkä hedelmät tai juomat pitävät hyvin näläntunteen poissa??
Kertokaa ihmeessä
Kertokaa ihmeessä
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Voi onhan näitä. Hedelmistä esimerkiksi omena, banaani, appelsiini, mandariinit.. riippuu vähän mistä itse tykkää. Banaani kyllä varmaan täyttää noista kaikista parhaiten:)
Ja juomista. No mä nyt en tiiä niin täyttävistä juomista, mutta vesi ja vähärasvaiset maitotuotteet on ainakin hyviä. Mehuja en niin kauheasti menisi juomaan, kun niissä on sokeria tai makeutusaineita. Jos mehua tekee mieli niin puristaa itse, tulee taatusti parempaakin:)
voit tehä pirtelötyylisen juoman eli smoothieksen. Laitat vain rasvatonta jogurttia (voi itse valita maun) ja sitten esim. banaania tai mansikkaa ja vähän leseitä joukkoon. Sitten vana vatkaat tehosekoittimilla niin hyvää tulee. Leseet on hyvät koska ne tekee juoman vähän ruokasammaksi ja pitää näläntunteen poissa.