Pyörän pesetys

Ei kiinnostais itse pestä, missä sais pesetettyä? ( ehkä samal vois säätää käsijarrua tms. pientä, huoltoa ei tarvita). Pasilassa kysyin pyörähuoltoliikkeestä, kuulosti aika nihkeältä. Eihän juuri kukaan autoilijakaan pese autoaan.

Erityisesti jos Leppävaaran tai Pasilan läheltä osaatte sanoa paikan, kiinnostaisi.
7805
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

etsii ja löytää yhä uusia ilmenemismuotoja!

Äänestä

Kilonkalliossa on näkynyt autojen pesumainos. Saattavat ne polkupyöränkin pestä. Itse on pitänyt mennä kysymään voisiko painepesuria lainata pientä korvausta vastaan ja putsata isommat savet pois. En ole vain saanut aikaiseksi.

Bikeplanet Myyrmäessä on pessyt pyörän ainakin huollon yhteydessä. Muuten siellä ei ilmeisesti saa pesetettyä. Itsellä ei vain ole mitään huollettavaa.

Äänestä
  • Pyöräni pestään liikkeessä huollon yhteydesssä. Itse pesen sen parkkihallissamme autojen pesupaikalla. Ennen jouduin tunkemaan se kylppäriin pesua varten.

    Äänestä

  • Kukkahattutäti2 kirjoitti:

    Pyöräni pestään liikkeessä huollon yhteydesssä. Itse pesen sen parkkihallissamme autojen pesupaikalla. Ennen jouduin tunkemaan se kylppäriin pesua varten.

    Kerrostaloasujalla on ongelma pestä pyörää. Itse olen myös joskus kantanut pyörän kylpyhuoneeseen, mutta nyt ei viitsisi. Kylpyhuoneen peseminen on pyörän pesun jälkeen isompi urakka. Joku kehui ilmeisesti tämmöistä:

    http://www.biltema.fi/osteri/osteri.cgi?sivu=skriptisivut/index_kauppa.htm&linkki=45561.htm&tuote=45561

    Eiköhän sillä pölyt ja kurat saa jotenkin pois, jos ei anna niiden jämähtää pahasti kiinni.

    Äänestä

  • paineåesurilla saat vain vahinkoa laakereille aikaan.

    Äänestä

Pyörän pesijöille olisi kysyntää. Pitäisipä polkaista firma pystyyn, niin saisi työllistettyä itsensä.

Äänestä
  • Junalla kätevä kenen tahansa tuoda pyörä pestäväksi.

    Hgin keskusta on toinen mahdollisuus, mutta liiketila olisi silloin turhan kallis.

    Laita viestiä tähän samaan viestiketjuun, kun olet perustanut firman, niin saat heti alkuun muutaman asiakkaan!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ee1518 kirjoitti:

Ei kiinnostais itse pestä, missä sais pesetettyä? ( ehkä samal vois säätää käsijarrua tms. pientä, huoltoa ei tarvita). Pasilassa kysyin pyörähuoltoliikkeestä, kuulosti aika nihkeältä. Eihän juuri kukaan autoilijakaan pese autoaan.

Erityisesti jos Leppävaaran tai Pasilan läheltä osaatte sanoa paikan, kiinnostaisi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu