joko

Joko on Rovaniemen kevät pitkällä? Pääsiäisenä käytin ja oli kyllä lunta paljon näin etelän ihmisen silmin. Mieli tekis mökkeileen mutta työt on esteenä.
3435
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tielaitoksen sivuille ja katso webkameraa.

Äänestä
  • hyvä vinkki kiitos! kas en hoksannut!

    Äänestä

Lämmintä on ollu eikä ainakaan keskustan alueella oo lunta näkyny muutamaan viikkoon. Lämpöasteita on tänään ja eilen ollu 20 asteen molemmin puolin. Zoomitin terassi näyttäis tälläkin hetkellä olevan täynnä, lähinnä ihmisiä t-paidat päällä :) Kesä siis tulee tännekin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


"mökkiläinen " kirjoitti:

Joko on Rovaniemen kevät pitkällä? Pääsiäisenä käytin ja oli kyllä lunta paljon näin etelän ihmisen silmin. Mieli tekis mökkeileen mutta työt on esteenä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu