Minulla on ilmennyt tällainen ongelma: Kasvoni olivat aivan sileät, hyvä, puhdas iho, mutta nyt, aivan yhtäkkiä, kasvoihini on tullut paljon epäpuhtauksia. Olen jatkuvasti putsannut kasvoni samalla tavalla; Puhdistusgeeli silloin tällöin, ei joka päivä, koska meikkiä en käytä muutas kuin silmissä. Kasvovesi illalla ja aamulla ja ihon kuorinta 1-2 krt/vko.
Eli aivan ykskaks kasvoihini on tullut otsalle ja poskille hirveästi sellaisia epäpuhtauksia..
Johtuuko tämä jostain tietystä syystä, vai..? Ärsyttää nimittäin hirveästi. Luojan kiitos, ei ole finnejä sentään.
Yhtäkkiset ihon epäpuhtaudet
4
799
Vastaukset
- Niinuska
iho olisi miten hyvässä kunnossa ja vaikka meikkiä ei käytä,tulisi puhdistusainetta/geeliä käyttää aamuin illoin!
iho kerää varsinkin yöllä hirveästi likaa,vaikka sitä ei itse huomaisikaan.- fsgg
Niin.. Ajattelinkin nyt alkaa käyttää sitä geeliä joka ilta, mutta en aamulla..
Lisäksi hiukseni ovat alkaneet rasvoittua paljon nopeammin kuin ennen, että mistä johtuu tämmönen yhtäkkinen ihon ja hiusten rasvaisuus? - oi niitä aikoja
fsgg kirjoitti:
Niin.. Ajattelinkin nyt alkaa käyttää sitä geeliä joka ilta, mutta en aamulla..
Lisäksi hiukseni ovat alkaneet rasvoittua paljon nopeammin kuin ennen, että mistä johtuu tämmönen yhtäkkinen ihon ja hiusten rasvaisuus?sinun hormonit on alkanu hyrräämään:)
- tfty
oi niitä aikoja kirjoitti:
sinun hormonit on alkanu hyrräämään:)
Haha :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Moikka rakas
Oon miettinyt meidän välistä yhteyttä viime aikoina. En ihan osaa pukea sanoiksi, mitä kaikkea tunnen, mutta halusin vaa6516703Mitä tapahtunut
Poliiseja monta autoa+panssariauto Porista kpäähän päin tänään klo n.20 kuka hurjistunut ?404531HS: Kuka vielä uskaltaa mennä sairaalan ensiapuun?
https://www.hs.fi/mielipide/art-2000011212025.html Tässä on hyvin ajankohtainen mielipidekirjoitus koskien Malmin sairaa2972607- 1351908
Ökyrikas Kurkilahti mussuttaa veroistaan
Pakeni aikoinaan veroja Portugaliin mutta joutui palaamaan takaisin kun Suomi teki verotussopimuksen Portugalin kanssa.1321549Yhdysvalloissa työllisyys paranee, Suomessa työttömyys kasvaa, missä vika?
Miten tämä on mahdollista että 177 000 uutta työllistä tuli USAssa yhdessä kuukaudessa, vaikka Trump on ruorissa? Orpon3931496- 141359
Jos tämän vaan sulkee ja avaa 5 vuoden päästä
Täällä on luultavasti edelleen näitä ihan samoja juttuja. On kuin kauniit ja rohkeat samat jutut junnaa. Heips. 👋🏻 E101283Onko PS kaaoksessa?
Kuinka pahasti kulissit heiluu? Tulenarka aihe? Kyllähän vaalitappio toisensa jälkeen on vakava paikka, mutta jospa P76992- 115965