Heippa taas! Mites teillä on menny? Itellä on nyt pieni motivaationpuute ja se näkyy vaakalukemissaki. Ei innosta liikkua, haluaisin vaan käpertyä peiton alle ja syödä suklaata äääh.... No, ehkä tämä on sitä kevätväsymystä ja masennusta. Kai se tästä helpottaa, toivotaan ainaki. Onko teillä muilla tullu vastaavanlaisia tilanteita ja miten ootte niistä selvinny? Niin siis paino ei ole tippunu yhtään viime kerrasta, meinas vallan unohtua tärkein asia. No ens viikkoon! Heippa ja tsemppiä teille muille.
Äidit rantakuntoon 16.vko
4
660
Vastaukset
- Hantta
Tänään on näytti vaaka 62,9 eli pudotusta on ja 5 viikon aikana on lähtenyt 2,1kg...
Paljon olen kuntoillut mut nyt kaksi päivää on tuntunut et tökkii tökkii... ääh kamala allergiakin päällä niin ei huvita olla ulkona. Mutta kyllä se tästä viel. Pääasia et paino tippuu! Minäkin täällä vielä roikun mukana :)
Aloitin nyt taas hieman tehokkaamman painonpudotuksen,kyllästyttää kun vaaka jumii normaali syömisellä ja juomisella siinä 91 kilossa.
Maanantaina aloitin,kokeilen lentoemo dieettiä tällä kertaa ja paino oli tänä aamuna 89,2 eli melkee 2 kiloo ja vihdoinkin tuon maagisen 90kg:n alitus,JES!
Aika tappava nälkäkuuri tää kyl on,mut ehkä mä selviän jos sillä nyt muutaman kilon sais alaspäin taas.
Viimeksi kokeilin kaalikeittoa ja sillä sainkin tosi tehokkaasti painoa alas,eikä edes tullut takaisin ku vähän tarkkailee mitä syö ja miten liikkuu...
2 viikon päästä olis lähtö etelään,jos vaikka ilkeis ne bikinit laittaa päälleen....:)- Äippä kans
tarvitsen. Lopetin kessuttelun 2.5.2006 ja silloin oli painoa 73,6. Tänään painoa 74,4 ja hirvittää, että mihin mittoihin sitä vielä yltää.
Jumppaamisen aloitin myös 2.5 ja kaikenlaisen hyötyliikunnan. Olen myös katsonut mitä suuhuni laitan, mutta olo on kuin ilmapallolla.
Siis kerrotko enemän tuosta lentoemo -dieetistä, tahtoisin kanssa kokeilla.
Kiitos ja tsemppiä Äippä kans kirjoitti:
tarvitsen. Lopetin kessuttelun 2.5.2006 ja silloin oli painoa 73,6. Tänään painoa 74,4 ja hirvittää, että mihin mittoihin sitä vielä yltää.
Jumppaamisen aloitin myös 2.5 ja kaikenlaisen hyötyliikunnan. Olen myös katsonut mitä suuhuni laitan, mutta olo on kuin ilmapallolla.
Siis kerrotko enemän tuosta lentoemo -dieetistä, tahtoisin kanssa kokeilla.
Kiitos ja tsemppiä...ja muita mukavia alkuun pääsyssä auttavia dieetti ohjeita löytää mm suomi24 etusivulta laihdutus otsikon alta.Varmasti löytyy joku itselleen sopiva mitä kokeilla.Käy katsomassa,siellä on myös se kaalikeittodieetti ohje,joka oli ihan kiva alkuun kun käytti mausteita ja soseutti keiton lopuksi.Eihän niitä iäisyyksiin voi jatkaa mutta mukavasti kannustaa jatkamaan kun saa nopean alkupudotuksen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 921135
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa116968- 125906
- 83708
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten283699Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait74631Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54586Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64582Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist48559- 72483