Olen 20 v Seurustelen erään huippuihmisen kanssa ja olen ERITTÄIN onnellinen.Rakastan kyseistä tyttöä hyvin paljon.Ongelmana on kuitenkin kaverini tai muutamat heistä.heillä ei ole ollut ikinä kunnollista suhdetta ja he eivät ikinä ole olleet rakastuneet.Sen vuoksi he eivät voi ymmärtää minua.He ihmettelevät miten mä voin olla tyttöystäväni kanssa niin paljon jne..Heidän negatiiviset kommentit ovat pikkuhiljaa alkaneet käydä hermoille.Onks siinä nyt jotain pahaa ,jos mä mielummin vaan katon joskus perjantai-iltana telkkaria tyttöystävä sylissä enkä lähe baariin vetämään perseitä,joka ei ikinä oo oikein ollu mun juttu.Antakaa piristäviä kommentteja
Lohduttakaa minua!(järkeviä kommentteja)
Jusa
4369
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Siinä ei ole mitään pahaa jos haluat viettää enemmän aikaasi tyttöystäväsi kanssa ja että pidät häntä etusijalla - ole onnellinen kun olet löytänyt rakkauden. Sinä sen sanoitkin - kaverisi eivät voi ymmärtää sinua, koska eivät vielä ole kokeneet samaa. Kyllä hekin sitten ymmärtävät kun he kohtaavat sen oikean rakkauden. Tyttöystäväsi varmasti arvostaa sinua paljon kun huomaa sinun olevan tosissaan etkä ole sellainen joka useimmiten kudien kanssa baarissa. Toimi niin, mitä sydämesi käskee ja sanoo. Tsemppiä sinulle!!
niin, tyttösi on varmasti onnellinen, mietipä, jos menisit perjantai iltana vetämään perseet...
eipä taitaisi rakkaus kukoistaa
pidä pintasi, ja pidä tyttösi :)
onnea teille
kuulostat mieheltä, etkä pojalta! Tunnut omaavan hyvän itsetunnon ja arvostat asioita, jotka eivät ole ns. pinnallisia. Pidä näistä arvoista kiinni. Jospa kaverit heittää kommenteja, kun he ovat kateellisia tai/ja eivät itse uskalla osoittaa tunteitaan jollekin tärkeälle ihmiselle. Tunteiden osoittamisessa ei ole mitään pahaa, päin vastoin. Vaatii rohkeutta näyttää ja puhuu tunteista ja mies joka ne uskaltaa näyttää/osoittaa sanon sitä Mieheksi, isolla M:llä. Ole ylpeä itsestäsi! Hyvää jatkoa teille!
Kaverisi yrittävät kaikessa lapsellisuudessaan saada ihanan rakkausuhteesi näyttämään siltä, että olet muka tossun alla ja naisen käskytettävänä. Se jos mikä on kauhuskenaario kavereillesi, kuten yleensä tuon ikäisille pojan kosseille.
Totuus on kuitenkin se, että sinä olet rakastunut ja haluat olla tyttöystäväsi kanssa niin paljon kuin se on mahdollista, joka on täysin luonnollista. Bailaaminen kavereiden kanssa ei kiinnosta, kun et muutenkaan ole mikään baarikärpänen.
Valinta on sinun ja teet niin kuin hyvältä tuntuu. Älä siis anna kavereittesi lapsellisten piikittelyjen masentaa. Neuvoisin kuitenkin, että älä nyt kokonaan lakkaa tapaamasta kavereitasi, sillä koskaan ei tiedä mitä elämässä tulee vastaan ja ystäviä aina tarvitaan.