Hyvä Koponen, hienoa että uskallat astua esiin - nyt tarvitaan konkreettisia toimenpiteitä. Laitetaan liiton toimisto pois ja koponen tilalle hoitamaan asiat kuntoon - suomalaiset ovat tottuneet, että jokainen vastaa huutoonsa. Nyt on suomalaisella jääpalloilulla hieno tilaisuus, kerrankin on löytynyt mies joka tietää miten Suomi bandy nousee kunniaan. Suomi bandy palkatekoon pojan töihin - sen jälkeen ei tarvitse kenenkään valittaa tv tai muista sopimuksista, näkvyydestä, nuorisotyöstä jne. Seurat voi hyvin ja liitto voi hyvin - Suomi jääpallo voi hyvin. On kaikkien edun mukaista, että poika hoitaa hommat - osaaminen on kunnossa ja kynä pysyy kädessä. koposessa on suomalauisen jääpalloin tulevaisuus - annetaan pojalle mahdollisuus.
Mahtava Koponen
Loistava tulevaisuus
1
574
Vastaukset
- Koponen tietää
Asiantuntija voisi perustella tarkemmin näkemyksiään vaikka liiton keskustelupalstalla. Onko tietoperusta AB-nuorten valtakunnallisen sarjan lakkauttamiseksi peräisin HIFK:sta (80-luvulta)?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.733384Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91901Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2241279- 1311098
- 1001023
- 60964
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil67956Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik6915- 84889
- 34830