Naiset
Minkälaisen miehen kanssa haluaisitte lapsia?
Ulkoisia ja sisäisiä piirteitä.
Minkälaisen miehen kanssa haluaisitte lapsia?
Ulkoisia ja sisäisiä piirteitä.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
- älykäs
- huumorintajuinen
- sosiaalinen - ei liian hölösuu kuitenkaan
- akateeminen
- lahjakas
- kädentaitoinen
- halukas (seksi)
- sivistynyt
- kiinnostunut musiikista ja matkailusta
- terveet elämäntavat
- ei liian kiinnostunut materiasta
- ei liian lyhyt / pitkä (n. 180 cm)
- hoikka
- tuuheat hiukset
- säännölliset piirteet
- tumma
Kerro
hulluja puhu!
Ei se voi olla somali, kun tuossa listassa oli tuo "ÄLYKÄS" -kohta... Ei somalit järin välkkyä porukkaa oo. :)
mahdat olla itse täydellinen herkkupala kaikin maustein.
vatsakkaan miehen kanssa. Jostain syystä pienet miehet eivät vaan säväytä.
Tietysti pitäisi suhteen olla kunnossa. Tai edes hyvin sovittuna muunlainen järjestely.
Empaattinen, rehellinen, pitkäpinnainen, toisia ihmisiä arvostava, mieleltään terve, sopeutuvainen, kehityskelpoinen, luotettava, ei alko- eikä muita päihdeongelmia...
Mutta tärkeintä olisi, että mies ottaisi myös täyden vastuun lapsesta ja sen hoidosta. Ettei kaikki jäisi minun kontolleni.
Varakas ja mieluiten hyvinpukeutuva, pujuun ja kravattiin. Johtajan näköinen ja oloinen tai sitten sellaisen akateemisen oloinen.Tasapainoinen ja antelias ostamaan kaikenlaista jolla voi hemmotella mua, tykkään ulkomaanmatkoista ja kylpylälomista sekä hierontalahjakorteista.
En ottaisi lapsentekoon sairaasta suvusta tulevaa henkilöä, jolla on riski sairastua itse ja/tai olla sairaan geenin kantaja. Mikäli asian voi etukäteen deletoida, teen sen.
Ulkoiset seikat periytyvät myös yllättävän usein ja siksipä vanha sanonta että "katso puolisosi äitiä/isää, niin näet millainen puolisostasi tulee", pitää varsin usein paikkansa enemmmin tai myöhemmin.
Myös tietty ajattelumalli saattaa seurata kotoa etenkin jos elintila on ollut suppea.
Parhaat puolisot löytyvät suvuista, joissa on ollut erimaalaisia tai eri alueilta kotoisin olevia esivanhempia niin ainakin sisäsiittoisuus on vältetty.
Varmaan kaikki olette kuulleet ihmisistä (vai ovatko ne otuksia?) jotka majailevat Appalakeilla ja Floridan rämeiköillä? Hui helkkari... :(
Valokuvanäyttely, joka taannoin oli Hesassakin esillä alueen asukkaista ja ympäristöstä, kertoi inhorealistisesti heistä. Ja uskon kyllä ettei jälkeläinen voi kovin älykäs olla jos on parin kolmen sukupolven ajan ollut insestiä harrastaneita esivanhempia.
Silti ne varakkaimmat menevät nopeasti kaupaksi, ne suorastaan meikatuin sormin suorastaan revitään sinkkumiesten tarjouskorista. Itse ainakin olen varakkaana ollessani tämän saanut kouriintuntuvasti tuta. Kokemusta on tonnikalan syömisestäkin ja 2 viikkoa kuukaudesta miettien että mitäs mä nyt söisin, meniskö vaikka pelastusarmeijasta hakemaan ruokaa vai kenties vanhempien ruokapöytää kohti.
Mitä sivuille olen vilkuillut muiden miesten elämäntilanteita niin olen saman havainnut, myöskin suvussani olen havainnut, miten 3 vähävaraisinta miestä jäivät ikuisesti sinkuiksi, varakkaampaan asemaan kiivenneet sitä vastoin naimisissa ja lapsi tai lapsia tehneinä.
Päätelisin siis että naisten kaunopuheisuudesta huolimatta tällä varallisuustekijällä on kuitenkin loppupeleissä määräävä asema.
lasta juuri sellasen miehen kanssa, kun olen halunnutkin. Siis tumma, erittäin komea, ruskeasilmäinen (suomalainen), 186 cm pitkä, hoikka, siinä ulkoiset tekijät. Muuta: rakastava, lasten hoitoon osallistuva, herkkä, älykäs, musikaalinen, ulospäinsuuntautunut, työteliäs, hyvin toimeen tuleva, perheen eduksi toimiva. Juu, kuulostaa liian hyvältä ja itekkin ihmettelen, miten se mua on katellu jo kymmenen vuotta, olenhan tämmönen aika tavis, pikkusievä brunette.
Ja pikkaisen kusipää luonnekin sulla on ja löysä pimppi. Mutta kyllä se osaa nuoria naisia käydä panemassakin aina tilaisuuden tullen.
Laitapa tämän erittäin komean kuva johonkin, mensantestissä tuskin myöskään pärjäisi. Mutta kun suhun vertaa niin mikäpä ettei olisi sua huomattavastikin älykkäämpi.
katkeria ja mieleltään sairaita olioita oikein sikiää?!!
Mitäs järkeä tossa viestissä oli?
että laittasin komistukseni kuvan jonnekin kaltaisesi pervon kuolattavaks. Kyllähän toki se osaa nuorii naisii panna, kuten mua; ja hyvin osaaki, tilaisuuksiaki tulee ihan päivittäin ja monta! Ja kaikki meijä lapsetki on tosi söpöjä...:) Niittenkä kuvii ei tulis mieleenkä laittaa mihinkään.
Ja mensatestistä sen verran, et ei ole käynyt, mut todennäkösesti pärjäis kyl keskimäärästä paremmin siinäki. Nii hyvä ja erinomane se vaa on, ei voi mittään, kadehdi!!!
Jos rakastan miestä haluan hänen kanssaan lapsen. It's as simple as that.