Takana 2 vuotta,
suhteemme alkoi yllättäen, mieheni oli juuri päättänyt aiemman suhteensa.
No, heti alussa tein selväksi että vaadin ehdotonta rehellisyyttä, minä pystyn niin voin edellyttää sitä häneltäkin, ja hän oli samaa mieltä.
Puolen vuoden päästä tähän päivään saakka on ilmaantunut pieniä seikkoja joista hän ei olekaan kertonut. Piteli yhteyksiä exiinsä vaikka minulle jutteli toista. No näin ei ole enää.
Jos vain olisin tienny, eikä hän olisi suoraa valehdellut, olisin toista mieltä.
Muutama päivä sitten kuulin sitten taas uuden seikan.
Itse olen hyvinkin seksuaalinen nainen ja puhun avoimesti, ämä oli miehelleni alkuun hankalaa ja kokematonkin hän oli mutta tahtoi oppia.
Kertoi ettei hän osaa/uskalla juurikaan mitään "tavallisesta poikkeavaa", ei tämä minua haitannut.
Kertoi kerran katselleensa pornoelokuvaa, joissakin kotibileissä hetken aikaa huviksi porukassa!
Tällaiseksi käsitin hänen seksuaalisuutensa.
Mutta nyt kahden vuoden jälkeen hän kertoo käyneensä pornosivuilla kaksi kolme kertaa viikossa.
Seksi elämämme on muutenkin heikentynyt koska menetin luotamustani häneen.
Näistä pornosivuistakin olemme avoimesti puhunut ja minusta se on normaalia, mutta että hän on asiasta valehdellut kaiken aikaa ja antanut minun käsittää jotakin aivan muuta.
Siellä hän katselee muita naisia useammin kuin meillä on pedissä mitään.
Ihmiset rakkaat, kertokaa mietteistänne.
Tiedän että monet teistä nauraa ongelmilleni.
Mutta alussa tein selväksiehdottoman avoimuuden, itse olen sitä noudattanut tiukasti..
Korostan vielä että kyse ei ole siitä etteikö mieheni minua rakastaisi..sen näkee kilometrien päähän. Hän on kiltti ja usein hyvin huomaavainen..
Mutta aiempi tyttöystävä viis veisasi rehellisyydestä ja yhteiseen pussiin pelaamisesta, tuntuu että nämä asiat on hakusessa..
"että millä asioilla sitä loukataabn toista..."
Minu on niin hankala luottaa häneen, vaikka rakastankin enkä osaa ajatella jättäväni, mutta en minä tällaistakaan halua..
tien risteyksessä
2
471
Vastaukset
- OIKEIN ON
Te muijat jaksatte ruikuttaa kun miehenne katsoo mieluummin pornotähtiä kuin teitä, silti suorastaan kannustatte heitä siihen!
Totuus taitaa olla se, että rakastatte enemmän kaikkea materiaalista, mitä parisuhteen ja avioliiton ohella saatte, kuin että perustaisitte parisuhteen aidolle välittämiselle ja rakkaudelle, johon ennenkaikkea KUULUU KAHDENKESKEINEN intiimi kanssakäyminen. Siihen EI KUULU MUITA, EDES KUVIEN MUODOSSA.
Kaikki muu "hän rakastaa minua silti" on täyttä PASKAA.Tiedätte sen varsin hyvin itsekin. Olette vain ja ainoastaan ÄIDIN KORVIKE miehille ja ehkä miehenne ISÄN KORVIKE teille. - HYI""""...
m.Kyllä mää joskus käyn porno sivuilla.Kuvat kiihottaa kyllä myönnän.En ole tavannut tai ostanut elokuvia.katselen kadulla naisten peppuja etumusta tisuja.katsooko naiset mistä himoiten.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26517021Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235485- 1152586
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152069Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361768Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?1111001- 59959
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32886Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?44883