onko tämä palkka ok??

Moi!

Pidättekö ok palkkana, jos myytyjen tuotteiden tuloista saa 14%? kesätyö siis.. ei mitään hajua,onko tuo ihan kusetusta, vai ihan normaali käytäntö..
1867
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tuohon ei voi vastata kun ei tiedä paljonko on esim.kuukauden myynti keskimäärin, josta tuo 14% lasketaan. Eli selvitä ensin se.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


question mark kirjoitti:

Moi!

Pidättekö ok palkkana, jos myytyjen tuotteiden tuloista saa 14%? kesätyö siis.. ei mitään hajua,onko tuo ihan kusetusta, vai ihan normaali käytäntö..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu