Toinenkin nainen?

epäluuloinen..

Entinen mieheni oli jättänyt minut pitkän suhteen jälkeen, mutta muutamien kuukausien sisällä oltiin silti nähty paljon ja vietetty öitäkin yhdessä. Suhteen loppuessa hän oli sanonut että voimme luultavasti palata tulevaisuudessa takaisin yhteen, mutta nyt se on mahdotonta. Tiedän että hänellä oli hyvin vaikeaa elämässään silloin. jonkun aikaa hän puhui tulevaisuudessa yhteen palaamisesta, mutta sitten tuli noin parin kuukauden paussi.. vietettiin kyllä jonkun verran aikaa yhdessä, öitäkin, mutta sanallakaan hän ei sanonut haluavansa palata enää takaisin yhteen.. teki sen myös selväksi että aikaa voidaan kyllä viettää yhdessä.. Jonkun aikaa sitä kestin, kunnes sanoin että se on sitten kokonaan nyt loppu, tai että kavereita voidaan kyllä olla. Muutama viikko meni eikä hänestä kuulunut juurikaan mitään, ehdein välissä ihastumaan toiseenkin ja lopettamaankin sen jutun, kunnes aivan yhtäkkiä exä käänsi kelkkansa ja yhtäkkiä niin kovin minut taas haluaakin.. En ymmärrä.. Tuntuu vahvasti että hän oli pyörittänyt tässä viime kuukausien aikana myös jotakin toista naista.. Mielipiteitä, voisko olla mahollista.. se miekkonen on meinaan myös äärettömän hyvä salailemaan asioitaan..

3

451

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Miezzz

      Sitä vaan harmittaa, kun sä olet mennyt eteenpäin. Löytänyt uuden miehen ja ihastunut. Älä nyt vaan taas siihen jämähdä. Sanot vaan, että se on loppu nyt ja katsot mitä sen toisen miehen kanssa voisi tulla. Älä enää sitä exääsi mieti. Antaa sen nyt vaan pyörittää sitä naista tai naisia.

    • pelaa hän

      Todennäköisesti hänellä on ollut ainakin yksi, ellei useampia suhteita sen jälkeen kun olitte eronneet. Tai jopa ennen eroanne jo. Kyllähän tuo epämääräisyys siihen viittaa. Välillä kun meni oikein hyvin jonkun kanssa, loppuivat puheet teidän tulevaisuudestanne, ja välillä kun sitten ei ollut ketään kovin varmaan rinnalla, alkoi lämmittelemään sinua puheillaan.

      Miehet pelaavat usein varman päälle... nyt kun on muut suhteet kaatuneet, sinäkin kelpaat. Voihan toki olla, että on oppinut arvostamaan sinua eri tavoin kuin ennen, mutta ehkä olisi viisainta pyrkiä rehellisyyteen ja avoimuuteen? Jos hänestä ei siihen ole, nytkään, voitko enää luottaa häneen?

      Itselläni taannoin kaatui juuri suhde tähän, etten enää voinut luottaa...

    • gabriella

      Mun miehen kanssa aikanaan erottiin, sillä oli toinen nainen ja jäi kiinni rysän päältä.
      Jutut oli just tuota luokkaa, että voidaan ehkä joskus miettiä jos palattais yhteen jne, mutta hän ei halua nyt seurustella. Sitten meni pitkään, ettei pidetty mitään yhteyttä, ne kerrat kun nähtiin niin kyllä p***u kelpasi hyvinkin ja seksi oli todella intohimoista.
      Se löysi vielä kolmannenkin naisen (tämä toinen nainen hävisi kuvioista) silloin kertoi minulle ja ei kuulunut moneen viikkoon mitään. Minä jatkoin elämääni ja sitten kun olin tavannut kivan kollin hän alkoi pommittaa mustasukkaisilla viesteillä, kunnes romahti niin paljon että vain itkeskeli eikä syönyt enää.
      Hyvä kuuri osoittaa miehelle mitä menetti...

      Sen jälkeen kysyin suoraan, että mitä ihmettä haluaa minusta, vastaus oli, minut takaisin. Taspahtumista on neljä vuotta ja edelleen ollaan yhdessä ja hyvin menee. Typerät pettämispelleilyt on jätetty nuoruusvuosiin.

      että se taitaa haluta sut jossakin vaiheessa takaisin se sun ex, mutta haluaa vielä popsia vihreämpää ruohoa. Hanki rakastaja ja anna sen rentun tuntea nahoissaan mitä menetti!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin Ilkka Kanerva kuoli?

      Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti
      Maailman menoa
      263
      16822
    2. Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."

      Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist
      Kotimaiset julkkisjuorut
      23
      5414
    3. Ilkka kanerva

      Ilkka Kanerva kuollut 74v
      Turku
      115
      2560
    4. Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."

      Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar
      Kotimaiset julkkisjuorut
      15
      2036
    5. Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä

      Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa
      Maailman menoa
      336
      1755
    6. Pikkaraiskan puhelut

      Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      986
    7. Ilkka Kanerva on kuollut

      74-vuotiaana.
      Maailman menoa
      59
      948
    8. Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen

      Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto
      Maailman menoa
      30
      861
    9. Sofia Belorf ja Sonja Aiello

      Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      43
      856
    Aihe