...tietty sen, miten hyvin nainen osaa/ei osaa kävellä.:)
Vai että partnerien lukumäärän paljastaisi...? Heheee...
Sen se paljastaa, kuka joogaa ja kuka ei.
Vai että partnerien lukumäärän paljastaisi...? Heheee...
Sen se paljastaa, kuka joogaa ja kuka ei.
Vastaukset 11
Vanhimmat
myös kuinka paljon pissaa nuppiin on kilahtanut :-) Taas jälleen yks päivä kattelin monttu auki kun joku pikku prinsessa käveli ostarilla niin saatanan teennäisen näköisesti ettei mitään järkeä.Käsilaukku tiukassa otteessa oikealla kädellä oikeaa kylkeä vasten,hieman takakeno asento peppua ja ryntäitä sopivasti korostaen,vasen käsi jotenkin aivan omituisesti 45 asteen kulmassa alaspäin ranne ylös taitettuna.Mä en kyllä oikesti tajua miten ihminen voi olla niin huomionkipeä että jaksaa opetella tollasen saatanan vaikean ja vaivalloisen näköisen kävelytyylin vain näyttääkseen mukamas hyvältä,se kun näyttää vielä keskiverto jampan mielestä suoraan sanottuna naurettavalta.
mahto olla hassun näköinen =D
harrastavat ovat sinut kroppansa kanssa ja kävelevät ja liikkuvat kauniisti, niin miehet kuin naiset.
Monilla suomalaisilla on muuten kammottava tapa kävellä liikuttamatta lantiota ollenkaan, se on tosi luonnotonta ja kertoo paitsi estyneisyydestä ja jännittyneisyydestä myös liikuntaharrastuksen puutteesta. Siihen kun vielä lisätään korviin hilatut hartiat niin a vot!
onko kiire, hiertääkö kenkä tai harrastaako liikuntaa. Oma askel on pitkä ja määrätietoinen.
Mulla myös pitkä ja määrätietoinen enkä tykkää pitää hameita tai korkokenkiä koska ne hidastaaa ja saa tuntemaan avuttomaks. =/
"enkä tykkää pitää hameita tai korkokenkiä koska ne hidastaaa ja saa tuntemaan avuttomaks"
Voe ... :(
Laita sellainen kellohelmainen hame niin kävely on helpompaa. Tosin huomaan itsessäni aina sen hassun piirteen, että hame päällä liikun pienemmillä askelilla ja lantio keinuu kuin itsestään. Hame saa olon niiiiin naiselliseksi ;0)
määrätietoisen kiiruhtava tyyli, äkkiä pois ihmisten ilmoilta... :) Jos mulla olis mahdollisuus shoppailla kotoota käsin, en varmaan ikinä poistuis sieltä juuri minnekään. No joo, keikoille ja kirjakauppaan.
..humalan asteen.
... onko neiti vai rouva. Kuulin tämän tamperelaiselta ojanpientareelta.
tehdä empiirisiä havaintoja ... :D