Käsittääkseni tämä on ollut suosituin ja vilkkain keskustelupalsta koko suomi24.fi -portaalissa.
Nyt kun katselin lukijamääriä, vastauksia, tuntuu että pieni romahduksen poikanen on täällä käväissyt. Vakkareista ei tietoakaan, veikkaan että kävijämäärät ovat kokeneet pahemman luokan kadon. Mistä moinen? Ovatko ihmiset siirtyneet jonnekin muualle kirjoittelemaan?
Harmi sinänsä,mielestäni tämä on ollut mielenkiintoinen ja vilkas ajatusvaihtopalsta. Nyt sitten... jaa-a, ei kovin hääviltä näytä.
Mutta kertokaahan jos tiedätte mihin ovat nämä ihanat Yrmiot, Asiasta Huvittuneet ym. ovat siirtyneet. Menen heti perässä ;)
Mitä tälle palstalle on tapahtunut?
7
731
Vastaukset
- kundi32v
jotkut on lopettaneet tai tietoisesti vähentäneet palstalla notkumista, toiset on siirtyneet kesälaitumille. ja osa varmaan vetää vaan henkeä.
ja sit meillä on sefukin pitämässä kuria :)
asiasta.huvittunut taisi siirtyä kommentoimaan asioista IRL:ään. on käyny mielessä. - Ohi kulki ja
Yhteen aikaan täällä heilu vaan pikkumimmit kyselemässä aina samoja kysymyksiä, ehkä siinä vaiheessa osa vakkareista keksi muuta tekemistä.
Itse kuljen ohi silloin tällöin ja täytyy myöntää, että aikamoista jankkaamista tämä "keskustelu" on täällä (ja naisten logiikassakin) ollut... - valhe ei kiinnosta
poistetaan tietyn rajan ylittävät kriittisimmät kirjoitukset eli ne parhaimmat ja luettavimmat jutut. ikävät totuudet pitää jättää mainitsematta naisista.
- on tapana
Joillakin "ei-vakkareilla" on tapana haukkua kaikki vakkarit, oli sitten kyseessä mies tai nainen. Tosin tuntuu, että nämä "ei-vakkarit" ovat oikeasti aika vakkareitakin, kun ns. tietävät muitten asioista niin paljon... Eivät vain viitsi/jaksa/osaa hankkia omaa nimimerkkiä ja kirjautua sisään. Itse kuulun tähän viitsi-ryhmään, mutta on ollut harkinnassa nimimerkin hankinta, ehkä jo tänään sen teenkin =)
Parastahan se on jutella sulassa sovussa, mitä turhia aina pitäisi riidellä ja olla eri mieltä asioista ihan vain sen takia, että haluaa olla eri mieltä, vaikka ei oikeasti olekaan. Näitä riidankylväjiä ei kukaan oikeasti kaipaa. - näin!
Tänne tullaan vaan kyseleen tyyliin "oon paljo kauniimpi kun kaverini ja tosi menestyny koulussakin, miks mulla ei ole kavereita, onks kaikki mulle kateellisia?. Tai että "mulla on isot tissit ja tiukka perse, tykkääks miehet? Ja miks kaikki muutes kattoo mua?" Sikana kiinnostaa vastata tällasille herneaivoille joille kuulema kaikki on kateellisia.
joku on keksiny etta vuorokauteen ei mahdu kuin 24 tuntia joten ihan kaikkeen ei ole aikaa. On niin paljon muuta tekemista, mut eikohan se tasta taas kuhan saavutaan taas kotikulmille.
- whh34
Asiasta huvittunut väitti lopettavansa kokonaan.. Kovasti odottelemmme että yrmiokin lopettaa...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse764558Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093803Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1493531Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.442004Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575711928Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891239- 1281078
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1371003- 57943
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25857