Olin lauantaina naispuolisen serkkuni ja hänen miehensä kanssa baarissa. Sielä oli muitakin meidän kavereita, miehiä. Oma mieheni oli jossain muualla pitämässä hauskaa. Noh me sitten kaikki lähdettiin yhden miespuolisen kaverin luokse jatkoille, jolla oli oma nainen mukana. Tämä mies ja muut mihet ovat oman mieheni hyviä ystäviä..
Nuokuin sielä keittiönpöydällä ja kuuli kun tämä mies jonka luona oltiin sanoi jollekin että jos hänen nainen ei olisi ollut kotona, niin minusta olisi tullut uudestaan äiti...eli luultavasti tarkoitti että olisi yrittänyt saada mut sänkyyn??
No sitten olin lähössä kotiin ja mulla oli sama matka toisen kaverin kanssa, joten lähettiin sit käpötteleen kotiin päin, eikös se sit kans yrittäny hiplailla ym.
Ja nämä kummatkin on mun miehen hyviä kavereita, Mitä pitäis tehdä?? Kannattaako kertoa vai mitä..? oon ihan hajalla mieheni takia ja muhun sattuu se et sen kaverit on tuollasia sikoja...
Niin ja mitä miehillä yleensä liikkuu päässä, et pitää yrittää kaverin muijaa...? testaatteko vaan et lähteekö, ja et onko luotettava vai haluutteko vaan panna sitä.. (en sit yleistä!!)
Mitä teen??
10
880
Vastaukset
- benzin99
Viina vie estot ja vietit herää..
Mistä tiedät mitä oma ukkosi teki, jos oli
hauskaa pitämässä muualla. Jos kerta miehes kaverit vonkaa, vois olettaa että ukkos tekee
just samaa.
Vähän luulen, että koko juttu on feikkausta!- en...
Tiedä mitä se oma ukko teki. meinasitko et ne kaverit tietää, että mies pettää mua ja ajatteli et sitä saa sit panna?
- törkeää!!!
Totta kai kerrot miehellesi mitä tapahtui. Ainakin minä haluaisin tietää jos kaverini ovat tuollaisia kaksinaamaisia kusipäitä ja mennä hieman opettamaan niitä tavoille!!! Ja pidät huolta että se sua loukanneen miehen nainen saa tietää kans tapahtuneesta.
- mä vaan
olet ollut rehellinen,et jos miehes ei sua usko niin ei sitten,jos mun naiselle kävis tollai niin haluisin tietää mutta en välttämättä kertois kavereille tietäväni koska kuitenkin kieltäisivät tai kääntäisivät asian nurinkurin.
- siinä
onkin se yks ongelma.. kumpaa uskoa. Nämä kaks "kaveria", eikai niitä kavereiks voi edes sanoa, mut kuitenkin. ovat olleet lapsista asti kavereita, ite oon tullu myöhemmin kuviohin..Mitäs jos se ei uskokaan mua? kysyy niiltä ja ne puhuu toista.. en tiiä, pää hajoo kohta=(
- benzin99
siinä kirjoitti:
onkin se yks ongelma.. kumpaa uskoa. Nämä kaks "kaveria", eikai niitä kavereiks voi edes sanoa, mut kuitenkin. ovat olleet lapsista asti kavereita, ite oon tullu myöhemmin kuviohin..Mitäs jos se ei uskokaan mua? kysyy niiltä ja ne puhuu toista.. en tiiä, pää hajoo kohta=(
Miten kännissä jätkät oli?
Luuletko että muistavat yrittäneensä
saada sut sänkyyn?
Eikö ennen ole ollut mitään yrityksiä
sua kohtaan ko. tyypeiltä? - mä vaa
siinä kirjoitti:
onkin se yks ongelma.. kumpaa uskoa. Nämä kaks "kaveria", eikai niitä kavereiks voi edes sanoa, mut kuitenkin. ovat olleet lapsista asti kavereita, ite oon tullu myöhemmin kuviohin..Mitäs jos se ei uskokaan mua? kysyy niiltä ja ne puhuu toista.. en tiiä, pää hajoo kohta=(
että omaa naista uskotaa ennen kavereita,niin mä teen ja itse ollut siinä tilanteessa että ex naiseni kaveri yritti iskeä,ja kostoksi kertoi muijalle että olin kimpussa mukamas,no onneksi muija uskoi minua eikä kaveriaan..juttu loppuui myöhemmin muusta syystä.
- solja
mä vaa kirjoitti:
että omaa naista uskotaa ennen kavereita,niin mä teen ja itse ollut siinä tilanteessa että ex naiseni kaveri yritti iskeä,ja kostoksi kertoi muijalle että olin kimpussa mukamas,no onneksi muija uskoi minua eikä kaveriaan..juttu loppuui myöhemmin muusta syystä.
Toi kertominen on vähän kiinni siitä että millanen sun mieskaveri-poikakaveri on.Itse olen joutunut joskus seurustelun alkuaikojen aikaan tollasten lääppijöiden käsittelyyn.En saanut siitä minkäänlaista tyydytystä ja tein asian selväksi heti.Poikakaverini kyllä tunsi nuo lääppijät mutta en koskaan jäänyt odottamaan hänen reaktiota vaan hoidin asian itse.
- .......
Olen sitä mieltä että kerro! Omat "kaverini" (olen siis mieshenkilö) ovat samanlaisia (kokemusta on parikin kertaa ja itse todistamassa) tuommosia kännissä.. Yrittävät omaa tyttöystävääni vaikka tietää tasan tarkkaan että seurustellaan ja että pari vuotta sitten eräs "ystävistäni" kävi naimassa silloista tyttöystävääni..
Ja tiedän että jos jättäisin hänet jonkun kaverin luo kahestaan ja kännissä olisi tämä kaverini niin 90% varmuudella se tyttöystävääni yrittäisi ja 100%(!!!!) varmuudella ei kieltäytyisi seksistä jos tyttöystäväni sitä ehottaisi (vaikka leikilläänkin)..
Mutta onneksi luotan tämän hetkiseen tyttöystävääni täysin ja hän ei mitään tuommosta menisi tekemään!
Ja aino kavereistani kehen luotan on oma isoveljeni (liikumme samoissa porukoissa lähes aina), että semmosta.. Ja neuvoni on että kerro miesystävällesi! itse ainakin tämmösestä kaikesta haluaisin tietää ja uskoisin tässä tapauksessa sua enkä kavereitani.. - dvdvvd.
Kerro pois vaan, että hällä on sellaisia kavereita..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p455130Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1161618Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella151449Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "481349- 131173
Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v4106081-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome171037Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy76999Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah60807Junan alle
Kuka päätti tai yritti päättää päivänsä jäämällä junan alle ja aiheutti sen takia veturikuskille ja muille traumat..?27793