Mies siis on ihana..Lähettelee ihania viestejä,on romanttinen,vie paikkoihin ja haluaa nähdä aina kun työkiireiltään ehtii..Pitää hyvänä ja muistaa minua aina jollain lahjalla..On esitellyt kavereillensa ym..Olen maininnut muutamaan kertaan ollaanko me nyt yhdessä ja ei ikinä selvää vastausta..Kerran jotain piipitti,että kun ei ole vielä talo valmis ym..Joskus olen laittanut juuri sen takia poikkikin suhteemme,mutta mies on soitellut ja itkenyt perään. On myös huomauttanut että olen ainoa joka on päässyt hänen kanssaan näinkin pitkälle..Siis onko hän jotenkin saamaton vai mistä kiikastaa? Kun kerroin että isäni haluaisi tavata hänet,hänestä huokui ylpeyttä ja hän oli heti mukana ajatuksessa
Haluaako mut tosissaan?
13
1108
Vastaukset
- Nimetön
Pitääkö sinun tosiaan tällä palstalla muilta ihmisiltä kysellä, haluaako miesystäväsi sinua?
Se kyllä kertoo jotain suhteestanne... Lieviä kommunikointiongelmia ilmeisesti.- lovex77
Koska aina kun yritän asiasta sanoa niin menee ihan velliks koko juttu.. En halua painostaa,mutta olisi vaan kiva tietää. Sitäpaitsi on täälä varmasti typerämpiäkin asioita kysytty..
- Samí
Joo, noin se varmaan menee kun etsii turvallista aviomiestä...
Muakin hämää naiset, jotka pilaa fiilarit jauhamalla aina samaa asiaa, vaatii ´selityksiä ja päätöksentekoa asenteella nyt heti tai mä lähden. Ne ajaa mut aika nopeesti luotaan.
Ihmettelen sillon, että eikö voi vaan nauttia hetkellisyydestä, yhdessä olemisesta silloin kun se sopii ja pitkittää sitä alkuhuumaa jossa ei nähä joka hemmetin päivä ja jossa ei vielä eletä arkea?
Kyllä mä ymmärrän mitä on kaipaus toisen luo, mutta ei sekään ole reilua, että uhitellaan erolla heti kun toinen ei otakaan kiinnitystä ja ala "seukkaan tosissaan". Ihan niinku sellaseen ihmiseen ei vois ollenkaan luottaa kun se ei suostukaan suunnitteleen huomista jo tänään.
En tiedä, ehkä tääkin on vaan yksi ero (tietynlaisen) naisen ja miehen ajatusmaailman välillä. Itse vaan olen nauttinut kaikkein eniten niiden naisten kanssa olemisesta, jotka eivät ole riippuvaisia tapaamisten määrästä vaan laadusta.- sanoit
Itse ainakin haluaisin edetä suhteessa ihan omalla painolla. Ei väkisin yrittää viedä suhdetta johonkin tiettyyn suuntaan. Toki asioista voi keskustella ja pitääkin, mutta samalla hieman haistella ilmapiiriä. Painostaminen johonkin kyllä nostattaa karvat pystyyn.
Kerran seurustelin (tai seurustelua miten sen nyt ottaa) yhden tytön kanssa. Tavattiin pari - kolme kertaa viikossa, käytiin yhdessä kävelyllä, juteltiin mukavia, join kahvia hän teetä (mikä siinä muuten on, että itse tapaan aina teenjuoja tyttöjä?) ja mitä milloinkin tehtiin. Oltiin kavereita! Mutta sitten tuli yksi kaunis ilta ja tyttö sanoi, että lähdetään käymään hänen äitinsä tykönä iltakahvilla. No minä siihen, että josko nyt ei kuitenkaan heti lähdettäisi. Ja tästä lausumasta meni arviolta viikko, kun tyttö ilmoitti löytäneensä mukavan pojan jostain ja minä sain jäädä neppailemaan ihan yksinään. Pidin tytöstä todella paljon, mutta en halunnut suinpäin syöksyä mihinkään.
nimimerkillä: olenko liian verkkainen? - alkuper.
sanoit kirjoitti:
Itse ainakin haluaisin edetä suhteessa ihan omalla painolla. Ei väkisin yrittää viedä suhdetta johonkin tiettyyn suuntaan. Toki asioista voi keskustella ja pitääkin, mutta samalla hieman haistella ilmapiiriä. Painostaminen johonkin kyllä nostattaa karvat pystyyn.
Kerran seurustelin (tai seurustelua miten sen nyt ottaa) yhden tytön kanssa. Tavattiin pari - kolme kertaa viikossa, käytiin yhdessä kävelyllä, juteltiin mukavia, join kahvia hän teetä (mikä siinä muuten on, että itse tapaan aina teenjuoja tyttöjä?) ja mitä milloinkin tehtiin. Oltiin kavereita! Mutta sitten tuli yksi kaunis ilta ja tyttö sanoi, että lähdetään käymään hänen äitinsä tykönä iltakahvilla. No minä siihen, että josko nyt ei kuitenkaan heti lähdettäisi. Ja tästä lausumasta meni arviolta viikko, kun tyttö ilmoitti löytäneensä mukavan pojan jostain ja minä sain jäädä neppailemaan ihan yksinään. Pidin tytöstä todella paljon, mutta en halunnut suinpäin syöksyä mihinkään.
nimimerkillä: olenko liian verkkainen?Ettekö te ymmärrä,että minä olen rakastunut tähän mieheen.. En halua että minua käytetään hyväksi. Siitähän tässä on kyse. En halua että hän jonain päivänä sanoo löytävänsä elämänsä naisen ja minä olin vain hänelle harjoittelua..SIksi haluan tietää missä mennään. Sen ei tarvitse tarkoittaa yhteen muuttamista,ei naimisiin menoa ym. Kunhan vaan tiedän että hän haluaa olla vain minun kanssani ja olen hänelle tärkeä. Ja jos oikeesti rakastaa ei minkään pitäisi tuntua painostamiselta.
- Massaaaaa
alkuper. kirjoitti:
Ettekö te ymmärrä,että minä olen rakastunut tähän mieheen.. En halua että minua käytetään hyväksi. Siitähän tässä on kyse. En halua että hän jonain päivänä sanoo löytävänsä elämänsä naisen ja minä olin vain hänelle harjoittelua..SIksi haluan tietää missä mennään. Sen ei tarvitse tarkoittaa yhteen muuttamista,ei naimisiin menoa ym. Kunhan vaan tiedän että hän haluaa olla vain minun kanssani ja olen hänelle tärkeä. Ja jos oikeesti rakastaa ei minkään pitäisi tuntua painostamiselta.
Jos olet muiden miesten pökkimänä ollut aiemmin niin kukapa täysjärkinen susta kiinnostuu, olet epäluotettavuutesi osoittanut ja sun häilyvä moraalinen asenteesi on syy tilanteeseesi. Jos olisit neitsyt niin olisit jo naimisissa eikä tarvitsi lukeä häälehtiä unelmoiden rääkyvistä pennuista.
- itse...
huomannut, että omat suhteesi ovat loppuneet siitä huolimatta, että on ollut "laatuaikaa"? Eikö tuo juuri kerro siitä, että mikäli mies ei kykene pidemmänkään tapailun jälkeen sanomaan sitoutumisesta mitään, hän ei aiokaan kyseiseen henkilöön sitoutua?
Minullekin mies on mumissut höpöhöpöä siitä, että haluaa nauttia tunteesta. Toisin sanoen, ei halua minua, vaan on rakastunut ihastumisen tunteeseen. Onnea vaan sullekin.
- Mullakin talo valmistumassa
Osäsi on siis kiinnostunut hänestä kun on esittänyt sulle varakasta miestä? Osaahan ne tyhjätaskut vedättää kaltaistasi ääliötä. Voi kuule kestää vielä jonkin aikaa se talon valmistuminen, venaa ensi kesään ainakin, hahaahahaha.
Tui tui, pummi... - toinen nainen?
Apua! Kuulostaa aivan täysin mieheltä, jonka kanssa olen itsekin tekemisissä..mistähän päin mahdat olla ? :(
- alkuper.
Olen pohjanmaalta..Mistäs ite?
- ....
alkuper. kirjoitti:
Olen pohjanmaalta..Mistäs ite?
Turusta olen..paljon onnea ja rakkautta
- M.M..
.... kirjoitti:
Turusta olen..paljon onnea ja rakkautta
Sun kannattaa varoa sitä turkulais miestä. Tiedän sen ja on aika paha pelimies. :(
- Miezzz
Onkohan jossain mielessä ujo. Voi myös olla sitäkin että haluaa kumminkin pysytellä sinkkuna, jos vaikka se oikea tulisi kohdalle. Siinä välissä lirkuttelee sulle kuin viimeistä päivää
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p555685Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "742834Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella192058No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol401905Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1611819- 181781
Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v5153881-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome191161Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy821145Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah66965