... ovat näköjään keskellä alkukesää avanneet sodan useamman otsikon voimin. Eikö tuota roskaa voi keskittää yhden keskustelun alle?
On siis aika tuoda julki vaihteeksi myös tosiasioita. HIFK:n ensi kauden joukkue rakentuu jo hyvää vauhtia. Sopimuspelaajia on noin 15 ja lisää on tulossa. Myös valmentajakysymys on ratkaistu. Harjoittelu ensi kautta varten on jo aloitettu.
HIFK:n taloudellinen tilanne on hyvä, seura on velaton.
HIFK:n juniorit tulevat pärjäämään hyvin myös ensi kaudella. Puolustettavanahan on mm. C-nuorten SM-kulta ja D-nuorten SM-pronssi.
Eli tässäpä näitä. Saanko tiedustella millä tolalla HIFK-vihaajien joukkueessa/joukkueissa asiat tällä hetkellä ovat?
Janne Koponen on ilmeisesti ainoa ihminen tässä maassa jolla on mielipiteitä jääpallosta, ja joka uskaltaa tuoda nämä mielipiteet omalla nimellään julki. Kun Koposta noin innokkaasti luetaan, ehdotan että arvoisat kriitikot astuvat rohkeasti esiin omine näkökantoineen sen sijaan, että pusikosta ampuvat raukkamaisesti selkään.
Ja on muuten sanottava ettei mikään ihme että jääpallo on ja pysyy Suomessa pienenä lajina, kun kritiikinsietokyky ja asiallisuus tuntuvat olevan täysin olemattomalla tasolla.
P.S. Sille neropatille joka ehdotti että "ruotsin suomalaisten" pitäisi aloittaa keräys "pelastaakseen" HIFK - mahdatko ressukka edes ymmärtää mistä puhut? Lähde vaikka itse Ruotsiin niin voit siellä kysellä "ruotsin suomalaisten" kiinnostusta asiaan!
Säälittävät HIFK-vihaajat
1897
5
1327
Vastaukset
- oranssipallo
hyvä kirjoitus!
- kova laki
Kumpi?
- hifk_forever
heei
puhut enemmän kuin asiaa.. (nimim.säälittävät hifk-vihaajat)
mutta antaa nuitten säälittävien hifk-haukkujien olla,siis eihän todellakaan voi kaikkia miellyttää. mutta oma on ongelmansa x> ite tuun 4-ever kannustamaan hifkiä.
ja ruotsalaiset hemmettiin:) so what,vaikka hifkin nimi onki ruotsalainen.se on suomalainen joukkue. - --------
Kai Priitsku on tehnyt sopimuksen ensi kaudeksi?
- Sitä saa
Niin sitä saa mitä tilaa. En ole tavnnut yhtään mukavaa tai fiksua ifkiläisät, eli se siitä ;).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860
Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli439548"Mä elän vieläkin"
Ikurin turbiini vetäisi taannoin lainabiisin Topin (RIP också) ja kumppaneiden kanssa. Toivottavasti on yläkerrassa kunn574177Kaivatullesi viesti ensi vuoteen?
Kerro meneekö naiselle vai miehelle ja vähintään yksi tunniste, esim. kirjain.613914Pate Mustajärvi on kuollut
Ihan pari tuntia sitten. Että sellaista. https://www.is.fi/viihde/art-2000011715177.html1292734Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman
Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi1102565Nyt Yle otti silmätikukseen sisäministeri Rantasen
Aivan erinomaista työtä tehnyt sisäministeri Mari Rantanen on saanut paljon aikaiseksi. Maahanmuuttoon ja maahanmuuttaji1542345Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan
Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on271997Miten ikinä kelpaisin sulle
Sinä saat niiltä muilta naisilta paljon enemmän, mitä minulta... Tai mihin minä olisin valmis. Enkä edes olisi niin tait201741Edes vitamiinit eivät taanneet loputonta elämää
Nimittäin niistä rahaa itselleen taikonut tohtori siirtyi tuonpuoleiseen.331507- 711327