... ovat näköjään keskellä alkukesää avanneet sodan useamman otsikon voimin. Eikö tuota roskaa voi keskittää yhden keskustelun alle?
On siis aika tuoda julki vaihteeksi myös tosiasioita. HIFK:n ensi kauden joukkue rakentuu jo hyvää vauhtia. Sopimuspelaajia on noin 15 ja lisää on tulossa. Myös valmentajakysymys on ratkaistu. Harjoittelu ensi kautta varten on jo aloitettu.
HIFK:n taloudellinen tilanne on hyvä, seura on velaton.
HIFK:n juniorit tulevat pärjäämään hyvin myös ensi kaudella. Puolustettavanahan on mm. C-nuorten SM-kulta ja D-nuorten SM-pronssi.
Eli tässäpä näitä. Saanko tiedustella millä tolalla HIFK-vihaajien joukkueessa/joukkueissa asiat tällä hetkellä ovat?
Janne Koponen on ilmeisesti ainoa ihminen tässä maassa jolla on mielipiteitä jääpallosta, ja joka uskaltaa tuoda nämä mielipiteet omalla nimellään julki. Kun Koposta noin innokkaasti luetaan, ehdotan että arvoisat kriitikot astuvat rohkeasti esiin omine näkökantoineen sen sijaan, että pusikosta ampuvat raukkamaisesti selkään.
Ja on muuten sanottava ettei mikään ihme että jääpallo on ja pysyy Suomessa pienenä lajina, kun kritiikinsietokyky ja asiallisuus tuntuvat olevan täysin olemattomalla tasolla.
P.S. Sille neropatille joka ehdotti että "ruotsin suomalaisten" pitäisi aloittaa keräys "pelastaakseen" HIFK - mahdatko ressukka edes ymmärtää mistä puhut? Lähde vaikka itse Ruotsiin niin voit siellä kysellä "ruotsin suomalaisten" kiinnostusta asiaan!
Säälittävät HIFK-vihaajat
1897
5
1356
Vastaukset
- oranssipallo
hyvä kirjoitus!
- kova laki
Kumpi?
- hifk_forever
heei
puhut enemmän kuin asiaa.. (nimim.säälittävät hifk-vihaajat)
mutta antaa nuitten säälittävien hifk-haukkujien olla,siis eihän todellakaan voi kaikkia miellyttää. mutta oma on ongelmansa x> ite tuun 4-ever kannustamaan hifkiä.
ja ruotsalaiset hemmettiin:) so what,vaikka hifkin nimi onki ruotsalainen.se on suomalainen joukkue. - --------
Kai Priitsku on tehnyt sopimuksen ensi kaudeksi?
- Sitä saa
Niin sitä saa mitä tilaa. En ole tavnnut yhtään mukavaa tai fiksua ifkiläisät, eli se siitä ;).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2323017Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1972646Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1121263Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1411218- 721126
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait3001121Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka3721091Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831065Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a211015Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä
Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin8883