Työpaikka ihastukset on kyllä aivan p**stä. Kiduttavaa, kiduttavaa ja vieläkin kiduttavampaa! Tunteita on muttei niistä voi puhua, mukavaa on yhdessä mut se laitetaan huumorin piikkiin, toinen on mielessä koko ajan mutta ne ajatukset pitäis vaan osata peittää, toisesta tykkää hirveesti muttei sitä voi sanoa.
Että osaakin olla pirun hankalaa. Kumpa oliskin tunteeton..
Työpaikka ihastukset
13
3066
Vastaukset
- kuin katua
Miksi ihmeessä niistä tunteistaan ei voisi puhua? Jos olet sinkuu ja toinen myös, niin siitä vain.
- ap.
Mutta kun toinen ei ole sinkku. Siinäpä se ongelma onkin :(
m-26, voi olla semmonen mielenkiintoinen väärin käsitys.. Mä tiedän yhden tapauksen missä muijan luona asuu väliaikaisesti sen exä (ovat jo kertaalleen muuttaneet erilleen), siis ihan vaan kaverina, kummallakin oma elämänsä ja "hoitonsa". Silti jotkut luulee, että ne seurustelee edelleen. Mut asumisjärjestely on vaan semmonen pakkoratkaisu.
- m-26
voi kun sitä vois pitää tätä naista vain yhtenä kauniina naisena muiden joukossa mutta kun ei. Täyttä helvettiä rakastaa ilman vastakaikua. Ja miksi nainen vielä väittää olevansa sinkku vaikka sillä mies tunnetusti on.
- kokemusta on
Selvästi rakastuneita urpoja on helppo huiputtaa, kuten naiset ovat kautta aikojen todenneet.
Ehkä olisit tekosyy jolla hän voisi päättää nykyisen suhteensa ja lähteä metsästelemään aidan toiselle puolelle, kun taas sinä jäisit tuonne särkynyt sydän palstalle marisemaan. :) - varattu.......
en kyllä usko. Miksi kukaan väittäisi olevansa sinkku, jos ei ole. Kiinnihän siitä jäisi varmasti. Varsinkin jos samalla työpaikalla on. Joku erehdys varmasti. Älä aina usko kaikkea sontaa mitä sanotaan, jos ei ole hänen suusta tullut.
- ei kiinnosta
meillä työpaikan hellupari pilasi koko tiimin ilmapiirin... sen lisäksi, että nusnus pitää joka välissä, eikä muut tiedä, missä saumassa omia töitään tekisi -pyrkii uros savustamaan muita ulos, että nusnusittava saisi paremman siivun työpaikalla. Todella kylkylkyllästyttävää.
- neitokainen
edellisessä työpaikassa satuin ihastumaan työnantajaan.kaikki lähti siitä et tultiin toimeen enemmänkin kuin hyvin verraten toisiin.huumoria oli ja jutut aika lailla saman tapasia.itse pidin kyllä matalaa profilia mutta työnanja itse alko pikkuhiljaa tekemään lähempää tuttavuutta joka johti ihan seksisuhteeseen asti.Se mikä asiassa vaivaa on se että hän on viel naimisissa.vaikka olenkin vaihtanut työpaikkaa n.2kk sit on sitä jatkunu.en voi kyllä ylpeillä tekosista mutta minkäs sille mahtaa.ilmeisesti ei sielläkään päin avio onni kukoista.
- fiksumpi olla
eri työpaikassa, tarkoitan avopuolisoja, koska suhteet työpaikalla pyörii...
- ,,,
itselläkin syntyi työpaikkaromanssi joka jatkuu edelleen vaik en ole enää tällä kyseisessä paikassa töissä.mut mulle hän sanoin että hän tulee työkavereiden kanssa paremmin toimeen kun vaimon...ei voi muuta sanoa kun et ei taida avio-onni kukkia.mut ikävää se on. varsinkin jos täs narahetaan..
- m32v
Kerro ihmeessä tunteesi ihastuksesi kohteelle,tulee selvyys asiaan. Voihan olla että saat vastakaikua.
pistä vaikka tekstari ja kerro miten on päässyt käymään. Minulla on myöskin vähän silmäpeliä työpaikalla ja olen vähän antanut vinkkiä, että pidän hänestä. En oikeastaan ajattele, että siitä mitään romanssia välttämättä tulee mutta olisi kiva oppia tuntemaan paremmin. Saas nähärä ny... - samaa
mieltä ja samassa tilanteessa ollaan.
- sinun...
sama juttu täällä. Ja esim. just nyt ihan kauhee olo. Pari päivää taas välissä että taas näkee.
Pahinta kuitenkin se, että
- kun näkee, on ihan älyttömän hirveä olo kun ei saa sitä toista niin lähelle kun haluaisi
- kun ei näe, on ihan älyttömän hirveä olo kun ei saa sitä toistä lähelle eikä saa edes nähdä. ajatella vaan
(n) - mmm
sinun... kirjoitti:
sama juttu täällä. Ja esim. just nyt ihan kauhee olo. Pari päivää taas välissä että taas näkee.
Pahinta kuitenkin se, että
- kun näkee, on ihan älyttömän hirveä olo kun ei saa sitä toista niin lähelle kun haluaisi
- kun ei näe, on ihan älyttömän hirveä olo kun ei saa sitä toistä lähelle eikä saa edes nähdä. ajatella vaan
(n)näin se menee,ikävä repii päivästä toiseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p646185Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "813826Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242831- 232360
No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol442260Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1621863Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v61709Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy851322- 341271
81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome201256