Minä elän huoletonta elämää yksinelävänä naisena.En kärsi enkä riudu.Ruokaa täytyy olla kaapeissa, suklaata syön, töissä saa aivot jumppaamaan, harrasteet ja työkekkerit ylläpitävät monenmonta ihmissuhdeverkostoakin.
Toki-olen jo alta 30, tosin nuorekas, joten olen rajannut turhat kekkeröinnit pois koska niitä riitti melkoisiin alkoannoksiin v.96-05..
Rauhallinen elo edessäpäin, en ikinä luovu muutaman läheisen ystävän jatkuvasta tapailemisesta.Toivon, että löydän myös ehkä pari uuttakin sellaista töiden yms. parista.Avartavaa viime metreilläkin..
Viihtyisä koti, terveys ja lemmikki nyt sitten ne kulmakivet.Edelleen aion olla jossain määrin tyylitietoinenkin, mutta laid-back eli turhimmat pois.Ei enää rihkamakoruja;ainoastaan se lahjakello aidosta kullasta.Se jää, muovihelyt murskaantuvat kenkien alle!
Kaikki eivät ymmärrä minua ja jotkut jopa vihaavat, pitävät heikkona tms.No.Onhan niitäkin, jotka ovat hyvin reippaita menemään ja tuulettavat täysillä lähemmäs 35v.Ite 25.Erilainen aikuisikä pitää suoda jokaiselle, menevän ystävän kanssa voi itsekin "tuulettua vahingossa" silloin tällöin, ja se saa kahvin taas tuntumaan kahvilta.Vaihteeksi..
Tsemppiä teille, jotka energialla säälitte sinkkunaisia.Käyttäkää vapaasti mielikuvitustanne minun suhteeni.Luen kirjoja sekä kokkaan itsekseni ja hakusessa ON myös lomatontti hevosineen.Hyvää kesää, nuorta tai ikääntyvää, sinkkuna tai miehenä, kaikille!!
Nainen joka HALUAA olla sinkku=suspect?
2
588
Vastaukset
- Myös, mutta
Elän myös huoletonta elämää yksinelävänä 30v. miehenä. Olen erittäin tyytyväinen työhöni, joka sopivasti haastaa minut jokaisena päivänä, mutta myös mahdollistaa kaikenlaisten tavaroiden hankinnan sekä vapaa-ajan vieton missä&miten vain. Urheilu vie arki-illat ja kaverit/reissaus viikonloput. Sinkkuus on ollut varsin oma valinta toistaiseksi, mutta nyt kun ei ole haaveita enää osta jotain, niin olisipa mukava löytää parempi puolisko jakamaan elämyksiä kotona ja reissuilla. :-)
- tänne?
Miksi sitten kirjoittelet tänne? Joku pahakin epätoivo takaraivossasi? Ketä kiinnostaa "keinohilpeä" saippuatarinasi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää362161Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten642002Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211930HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363871663Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031631Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241464Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821082Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 73895
- 27889