Olen sitä mieltä, että jos Lordi on 10 parhaan joukossa, niin se on ihan helvetin upea juttu!! Siis kuinka pitkä aika on siitä kun viimeksi Suomea edustava biisi on päässyt niin pitkälle?? Liian pitkä. Voittoa ei tule, sen varmistavat kaikenmaailman maat bosnia-hertsegovinasta lähtien jotka äänestävät kilvan toisiaan.. Kreikka, Ruotsi, Bosnia-Hertsegovina ja Romania kilpailevat voitosta. Se ei minua haittaa. Tunteilen joka tapauksessa, jos Lordi saa ääniä muiltakin mailta kuin Ruotsilta, Virolta ja Englannilta.. (: Tämä on jo nyt tosi iso juttu, ja toivon totisesti että Lordi saa rauhassa esiintyä huomenna. Oikeushaasteet saavat kreikkalaiset työntää pyllyynsä. Meillä on edustaja, joka rokkaa mummoilta vetelät housuun ja nostaa biisien tason toiselle ulottuvuudelle. Valitettavasti se vain ei riitä.
HRH-Rehellisesti sanoen
lordille kiitos ja kumarrus
4192
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kun LORDIN biisistä ottaa pois kaiken rekvisiitan niin ei siihen jää yhtään mitään jäljelle.Eli jos kuuntelee levyltä niin se biisi on aivan mitään sanomaton tekele.Ei mitään tekemistä musiikin kanssa .Tietysti se on makuasia jotkut tykkää tästä skeidasta.
Sinähän se sanoit, se on makuasia. Tällä hetkellä vaan tuntuu siltä ihmiset tykkää vähän muustakin kun tästä 80-luvun iskelmästä.
Petoksella kun suomalaiset äänestivät oman maan esittäjää skyben kautta.Ei se olisi sinne muuten päässyt.Siinä olen samaa mieltä tuon edellisen kirjoittajan kanssa että ei tämä ole musiikkia.
Joo...skyben käyttäjiä on niin sairaasti Suomessa että niillä varmasti pääsee jatkoon. Muilla mailla pikkasen enemmän käyttäjiä toope. Ite äänestin Lordia sillä asun ruottissa. Rehellinen ääni sanoisin. Suomi taas valittaa turhasta, muut maat eivät valita koska tietävät että oma lehmäkin on ojassa