Kyllä apteekin vichyt ja avenet ja miesten tuotteet, kuten biothermit kokeilleena voi sanoa, että Dermalogica on paras. Hintaa on,mutta ei haittaa. Kaikkeen löytyy oma tuote. Hyllyt kyllä täyttyy kivasti, mutta on se hyvä satsatakin=)
Dermalogice on paras.
atoopikko ja sekaiho
101379
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Voi kunpa moni atoopikko olisi jo aikojen alussa älynnyt käyttää kunnon k o s t e u s voiteita niin eipähän tarvitsisi kärsiä atooppisesta ihosta!!
Mitä kauemmin läträä noita apteekin voiteita niin sitä vähemmän iho saa kosteutta, siis nimenomaan k o s t e u t t a!
Jos luottaa pelkästään vain siihen, että "apteekin tuote on hyvä tuote" tai mutta kun "purkin kyljessä luki" tai "mainoksessa sanotaan", niin ei voi kun suositella peiliin katsomista kun ongelmia syntyy.
Mitkä myyvät tätä Dermalogicea?? Sen verran tiedän, että ruokakaupasta tuskin saa.
Katso hintoja osoitteesta www.lookfantastic.com. Hinnat ovat yli puolet halvempia kuin Suomessa, sillä sarjaa myyvät täällä ainoastaan kauneushoitolat. Olen tilannut kyseisiä tuotteita sieltä parin vuoden ajan ja ei ole ollut mitään ongelmia.
Kyseisessä osoitteessa on myynnissä sarjasta ns. kokeilupakkauksia eri ihotyypeille.
Tällähetkellä siellä on lopussa todella hyvä puhdistusaine Special cleasing gel mutta sitä on tulossa varastoon.
Mitä kasvovesiä käytätte Dermalogica sarjasta ?
Eikö noilla suihkutettavilla kasvovesillä
suihkuttele vähän liikaa kasvoille ?
Käyttääkö kukaan vanuuun ja pyhkii sillä naamansa.
jota käytän. Mielestäni ei tule liikaa.
nuo maksavat suomessa?!
Tuossa joku kyseli tuosta kasvovedestä.
Muakin kiinnostaa voiko sillä pyyhkiä normaalisti
vanulla. Vai putsaako nuo aineet oikesti NIIN puhtaaksi että suihke riittää ?
Puhdistusgeeli maksaa n.17e. Kosteusvoiteesta en tiedä mutta luultavasti jonki verran enemmän.
Itsekin atoopikkona - erittäin kuivista kasvoista kärsivänä voin kommentoida, että ei sopinut Dermalogica minulle. Sitä(kin) on kokeiltu, kuten monta muutakin sarjaa... Kuivalle iholle tarkoitetut tuotteet kirvelivät, eivät auttaneet yhtään!
Dermalogican tuotteissa onkin reippaasti parabeeni-säilöntäaineita, jotka ovat allergiaa aiheuttavia, sekä monia kasviuutteita, joiden ihoärsyttävyys on myös yleistä tietoa.
Itselläni auttanut sarja on kosmetologeilla myytävä Dr.Baumann, EI sisällä hajusteita, silikonia, mineraaliöljyjä tai säilöntäaineita. Toimii superärtyneelläkin iholla, varsinkin liposomigeeli oli suureksi avuksi.
Päihittää Dermalogicat ja muut sarjat mennen tullen :)
http://www.dr-baumann.fi
Minulla on sekaiho, atopia, ja kasvot punottaa välillä, iho karstoittuukuivaa,mutta silti kiiltää....Oliko sinulla tälläisia ongelmia?
pääsitkö niistä tuon Baumanin sarjan avulla?
Paljonko maksoivat?
tuo iinnostaisi todella, ihan uusi sarja en oo kuullut ennen.. Löysin hoitolankin jo listasta..kerro lisää=)