Vonkaamisesta

Olen pitkään ihmetellyt tämmöistä. Miksi mieheltä vonkaamista jopa oletetaan, mutta naiset kokevat moisen nöyryttäväksi? Jos miestä ei kiinnosta, hänellä on pakko olla joku toinen tai sitten hän on impotentti -- mitään muita syitä miehellä ei VOI olla. Hä? Valaiskaahan naisten logiikkaa tässä kohtaa.
5754
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

"Jos miestä ei kiinnosta, hänellä on pakko olla joku toinen tai sitten hän on impotentti -"

En minä ainakaan tuolla tavalla ajattele. Minusta nykyajan miehellä (kuten naisellakin) on vaan kalenteri täynnä toimintaa. Miten ihmeessä on ennestään tiukkaan viikko-ohjelmaan voi raivata tilaa seksille.

Ristiriitaista asiassa on kuitenkin, se että eräs miestyyppi saattaa kokoajan "saalistaa" seksiä. Sitten kun sitä olisi tarjolla, niin huomataan ettei kalenterissa ole tilaa. MUsta miehen kannattaisi siirtää se seksinsaalistus-energia suoraan työ/harrastusenergian puolelle.
Kyseisen miestyypin toiminta muistuttaa urheilukalastusta.


kutenkin saattaa kokoajan

Äänestä
  • Naisille uhka tuntuu olevan vahvasti seksuaalinen mies. Jos tällainen mies ehdottaa sinulle jotain mitä et halua niin voi kieltäytyä ilman että tarvii ruveta jollekin kitisemään/kritisoimaan ns. kinuamista.

    Niin ja oikeasti naiset mitä päässänne liikkuu kun kuvittelette että pelimiesten mukaanko ne naiset vastoin omaa tahtoaan lähtevät? Hei haloo avoimesti pelimiehet saavat naisia seuraksi samanlailla.

    Äänestä

Itse kun nuorena tuli ehdoteltua seksiseikkailuja, niin naiset sanoi, jotta ei olisi sinusta uskonu ja niin poispäin.

Sitten kun päätti että nyt ei ehdotella mitään vaan ollaan vaan ja annetaan tilanteen kehittyä, niin sitten tuli tunne jotta en ole ihan normaali.

Ota nyt sitten selvää mitä nuoret naiset haluaa, kun kuitenkin on normaalia että panettaa ja naisetkin tuntuu tietävän sen.

Äänestä

Mun mielestä vonkaaminen on aina ja joka tapauksessa ärsyttävää. Vonkaaminen saa ohimosuonen pullistumaan meikäläisellä.

Äänestä
  • utelias ja kysyä että mitä se sellainen vonkaaminen on?Jos se tarkoittaa seksiä,niin ihmettelen suurestiEihän sitä tarvitse millään tavalla vongata.Minulle ainakin riittää kun sanon tulevalle parittelu kumppanille että mennään ja aina on toiminut.Minä en toisaalta olekaan mikään luuseri.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


VomitSyy kirjoitti:

Olen pitkään ihmetellyt tämmöistä. Miksi mieheltä vonkaamista jopa oletetaan, mutta naiset kokevat moisen nöyryttäväksi? Jos miestä ei kiinnosta, hänellä on pakko olla joku toinen tai sitten hän on impotentti -- mitään muita syitä miehellä ei VOI olla. Hä? Valaiskaahan naisten logiikkaa tässä kohtaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu