Miksi mies haluaa poikatytön?

just asking

Monesti baarissa olen sivusta seurannut miten lyhyttukkaiset, pojalta näyttävät naiset haetaan tanssilattialle kun naiselliset hametyttöset jäävät lehdelle soittelemaan. Näin ystäväpiirissäni ja minullekin usein käynyt samoin. Pidän hameista ja korkosaappaista (siistejä vaatteita, ei siis mitään vosumaisia hepeneitä) enkä ole vielä koskaan kellekään kelvannut. :) Kiukkuiselta en näytä, hymyä usein pukkaa.

Saako nykyään omata mitään "naisille ominaisia" piirteitä? Olen melkoisen ujo, vieraassa seurassa varautunut mutta aina kohtelias ja tässäkin asiassa olen jäänyt äänekkäisen, jopa rääväsuisten ystävieni varjoon, joista miehet tuntuvat aina kiinnostuvat. Humalajuominenkin on naiselle jopa suotavaa koska silloin naisessa on vähän särmää.

En halua näyttää ja kuulostaa mieheltä, okei? Haluan olla tämmöinen lämmin, hellä ja avulias neitokainen. Tämmöinen nössö. Haluaisin käpertyä jonkun ihanan, miehekkään miehen kainaloon ja olla siellä turvassa pahalta maailmalta. (Ja tähänkin miehet vastaavat: "Mähän en oo mikään naisen suojelija" kun eivät tajua tätäkään juttua ja koska ovat nössöjä. :) :)

17

2382

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • viihtyy farkuissa.(N)

      Tuota...itse pistin yökerhossa viimeksi merkille, että juuri "hametyttöä" katsottiin "sillä silmällä". Aika monellakin oli hame muuten, joillakin farkkuhame.

      No anyway...en tiedä, MISSÄ pyörit, mutta kyllä niitä miehiä, jotka nimenomaan pitävät "hametytöistä", ON olemassa.

      Itse taas yksinkertaisesti viihdyn paremmin housuissa, joten en "hametuta" itseäni.

      ""Mähän en oo mikään naisen suojelija" kun eivät tajua tätäkään juttua ja koska ovat nössöjä. :) :)"

      Tuo oli varmaan aika nuoren kollin suusta, eikä MIEHEN. (by the way)

    • nätimpi..

      Minusta pitkätukka nainen on nätimpi enkä mä ole ainakaan kiinnostunut lyhyttukkasista. Mut mitä tulee vaatetukseen niin kyllä ne farkutkin naiselliselle naiselle sopii kunhan on tiukat eikä lökät. Onneks on naisia joilla on pitkä tukka ja tiukat farkut. Meikäläiselle silmäniloo ;)

    • vastaus**

      ..miehet ovat 90% piilohomoja.Tai transseksuaaleja.Siksi he hakevat poikamaisia tyttöjä,naisia,näin he saavat olla rauhassa piilossa homo-maailmassaan.Koska sellaiset naiset jotka ovat pitkissä housuissa ym.ovat myös pitkälti seksuaalisesti häiriintyneitä..esim.lesboja,bi-seksuaaleja,transseksuaaleja jne.jne

      • 1mama

        voi reppanaa, sääliks sua käy...


    • yksi jätkistä -naisen

      kanssa on hauskempaa bailata ja harrastaa yhdenyönsuhteita.

      Vaimoksi otetaan sitten sellainen pitkähiuksinen hamenainen.

      • Hassua. "Vaimoksi otetaan sitten sellainen pitkähiuksinen hamenainen." Minusta kun naiset usein siviilisäädyn muuututtua luopuvan hameen käytöstä ja nyrhivät hiuksensa käytännöllisen lyhyiksi.

        AP:tä ihmettelen suuresti. Minusta kun asia on juuri päin vastoin. Vaikka makuja on monia, niin ylensä miehet pitävät naisellisista naisista, hameista ja pitkistä hiuksista. Tosin tiukat farkut piukean pepun päällä eivät todellakaan näytä hassummalta.


    • yyyyyyy

      Hamenaisilla on usein jotain "piilotettavaa", kuten paksut reidet ja suuri takapuoli. Jos kroppa on kunnossa ja hame ihonmyötäinen, niin aivan 110% varmasti vientiä riittää ja kovasti.

      • housuihin piilotetaan

        paksua pohjetta jne..hamehan paljastaa sääret ja tarvittaessa reidenkin.))


    • Androgyyni

      Olen pitkä,pitkätukkainen, anorektisen laiha, aina kireissä lantiofarkuissa, korkokengissä ja vartaloa sopivasti ( ei napapaitoja eikä mitään halpispolyestereissa ) nuolevissa paidoissa. Olen sinunlaisesi ääripää. Tosin tukka on siis pitkä, blondi ja hiukan kihartuva. En ole mikään ilopilleri, en sosiopaattikaan. Olen ylimielinen ja juon usein aika paljon. Poltan ketjussa. En puhu koskaan ravintolassa ellei huvita ja silloinkin aika veemäisesti.
      Olen myös varakas. Maksan drinkkini itse, enkä notku odottaen tarjoajia.

      Olen varmaan sellaisen rich bitch tyyppiesimerkki. Tämän kuvauksen perusteella, mitä veikkaat, käykö flaksi? Vastaus: enemmän kuin tarpeeksi. Ärsyttäviä sönkkääjiä jotka kuvittelevat saavansa pillua yhdestä halvasta drinksusta jota en joisi mistään hinnasta.
      Vain harvoin sattuu kohdalle sellainen joka saa jonkinlaista keskustelua aikaan ja joka ymmärtää että varaa on kustantaa omat juomani. Harvoin. Mutta näillä silmillä kun osaa katsoa tarpeeksi julmasti, saa olla rauhassa. En pidä tungettelijoista enkä oikein muutenkaan siitä että yrittäjiä pyörii lahkeissa. Käyn ravintolassa tappamassa aikaa ja näyttäytymässä. Fucking boring business.

      Ole tyytyväinen että saat olla rauhassa. Kyllä sulle ottajia löytyy mutta valitse paikka sen mukaan mistä sen kuvittelisit löytyvän. Vanhan kellari voisi olla yksi. Tai lavatanssit näin kesällä. Studio 51 tai vast. paikoista et seuraa saa tuolla lookilla, sori vaan. Valitse oikea paikka, niin siitä se lähtee.

      • J00

        Vaikutat oikein sympaattiselta naiselta. Suhteesi miesten kanssa varmaan onnistuvat loistavasti, kun olet noin ihana.


      • Androgyyni
        J00 kirjoitti:

        Vaikutat oikein sympaattiselta naiselta. Suhteesi miesten kanssa varmaan onnistuvat loistavasti, kun olet noin ihana.

        Kuka vittu sanoi että olen hakemassa seuraa/suhteita? Mulla on yksi fuckbuddy ja se riittää.

        Muuten; who he fuck cares? Parisuhde? Joo, vedä se vaan päähäs. Mua ei vois vähempää kiinnostaa.


      • idiootti
        Androgyyni kirjoitti:

        Kuka vittu sanoi että olen hakemassa seuraa/suhteita? Mulla on yksi fuckbuddy ja se riittää.

        Muuten; who he fuck cares? Parisuhde? Joo, vedä se vaan päähäs. Mua ei vois vähempää kiinnostaa.

        Fuck-buddy sopiikin sinulle mainiosti. Pillu kelpaa aina, vaikka luonne olisikin sieltä, minne ei päivä paista.


      • -heh..
        idiootti kirjoitti:

        Fuck-buddy sopiikin sinulle mainiosti. Pillu kelpaa aina, vaikka luonne olisikin sieltä, minne ei päivä paista.

        Ottaako taas jotain heikkoa miestä koville naisen seksuaalisuus? ;DDDD Sun onkin parempi vaan pitää kätesi pehmeinä ;).


    • naisellista naista

      ja haluaa "hirveen" näköisen naisen ,jolla kynitty tukka.

    • Miezzz

      Aika simppeli selitys tuollekin. Miehet veikkaa ettei tavallisen näköisiltä ja poikamaisilta naisilta tule pakkeja. Kun taas niiltä naisellisilta kaunokaisilta varmastu tuleekin, jos et ole baarin komeimpiin kuuluva. Miehet eivät vaan jaksa niitä pakkeja, kun tanssimaankin pitäisi päästä. Sen takia ne kaunokaiset jätetään komeiden pelimiesten vietäväksi. Mutta sitähän ne haluaakin, joten tuskinpa ainakaan silloin kovasti valittavat?

    • Mauno Mainio

      Ovatko siis pojalta näyttävät tytöt sinuun verrattuna luuviuluja?
      Faktahan on se että suurinta osaa miehistä viehättävät hyväkuntoiset naist, eivät kuitenkaan mitkään riisikepit joilla täysin narut lihakset.
      Rääväsuilla vientiä enemmän, koska heidan kanssaan varmaan helpompi tulla juttuu...ota ja tiedä nyt tuotakin.
      Lyhyitä hiuksia naisella ei pidetä niin kauniina kuin pitkiä, siis keskimääräisesti miesten joukossa (äijäporukan läpästä poimittua faktaa?).

      • just asking

        En tiedä oliko tuo Mauno Mainion kysymys minulle, mutta minä en ainakaan ole mitään kommentoinut naisten painoeroista. Olen itsekin hyvässä kunnossa koska harrastan liikuntaa.

        En ole omasta mielestäni naamasta mikään jumalainen kaunotar, varsin tavallinen, sellainen perussöpö. En siis mielestäni mitenkään sellainen jota ei uskaltaisi lähestyä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4108
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      24
      2921
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2320
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      34
      1321
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      909
    6. 131
      885
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      874
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      822
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      766
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      760
    Aihe