menkää itse pelamaan. Toivottavasti Ruotsi häviää Kanadalle ja Suomi voittaa huomenna pronssia, sais svedut kunnolla perselleen kerrankin. Norrenalla hieno peli, hyviä torjuntoja. Ja leijonat parhaita. Jos Suomi ei sinulle kelpaa muuta vaikka Ruotsiin. Älkää aina urputtako ja mahtailko sielä ruudun toisella puolella, mene peilin eteen ja katso sinne ja tule sitten valittamaan.
Leijonat tekli parhaansa ja huomenna voitetaan mm pronssia, kiitos!
Kyllähän te luuserit nyt tällä
8
242
Vastaukset
- .......
mulle on nyt ainostaa tärkeetä ettei svenssonit voita!
- Halosta
Aina tänne joku demari eksyy
- teki.
niin kuin valmentaja halusi ja peli oli yhtä surkeeta kuin se on ollu koko turnauksen ajan. Norrena pelasi kyllä hyvän pelin,sitä ei voi syyttää.
- ne jotka pelkäävät
leijonat eivät pelänneet vaan pelasivat hienoja matseja.
- jeps
Tässä meillä on yksi kunnon kansan mies, jolla on Suomalainen sydän. Hän ymmärtää niitä, jotka mätkivät vihollista turpaan häviön hetkellä eivätkä osaa hävitä! Suomalainen voittaa aina, jollain tasolla! Suomalainen ei ole tottunut häviöön. Norrenan syyttäjät ja Antileijonat ovat todellakin lusmua sakkia. Huomenna tosiaan viedään pronssia nauretaan Ruotsille, että hopea on hävitty mitalli. VOis myös neuvo ananas mitallin niksit ihan kokemuksen pohjalta.. :D
Se helpottanee siihen varmaan tietoon, että Leijonat olikin lampaita.
- karie
nyt, penkkiurheilijoille ei makseta pelaamisesta eikä me usein edes osata pelata edes junnuliikassa. MUTTA OLETAMME ETTÄ MAAILMANLUOKAN PELAAJAT OSAAVAT HOMMANSA, ELI TURHA EDES HEITTÄÄ KOMMENTTIA ETTÄ MENKÄÄ ITSE PELAAMAAN!
- voittaa
maailmanmestaruuden!!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1831536
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall1961327Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä421110Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad43813- 14710
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30701Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21690- 36681
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .19631Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617