Ilta-Sanomien sivuilta:
"Yleisradion toimitusjohtaja Mikael Jungner sanoo, ettei Yleisradiolla ole varaa järjetää vuoden 2007 euroviisuja - jos Suomi sattuisi voittamaan.
- Jos rahoitusta ei löydy muualta, jouduttaisiin viisuja tarjoamaan muualle - vaikka Ruotsille. Ei niiden järjestäminen ole Suomelle mikään pakko, vaan mahdollisuus, Jungner sanoo."
Suomella ei varaa
5
695
Vastaukset
- sitä rahoitusta
saada muualta, varmasti löytyy halukkaita sponsoreita roppakaupalla, eiköhän sieltä niitä miljoonia saada!
- TMI
Viisut Rovaniemelle vaikka kansalaiskeräyksellä! Rakentamalla viisupaikka tuetaan pohjoisten alueiden työllisyyttä ja näkyyvyys lisää pohjoisen suomen turismia myös kertaheitolla kunnolla! Tässä hyvä sauma Rovaniemen ja koko pohjoisen suomen talouskasvulle!
- minä tässä
Joi hälvetti sentään jos yleltä lopuu rallat niin kyllä minä lainaan.
- Tv-lupamaksaaja
Hitto mikä typerä jätkä!
Ukrainalla oli varaa muttei Suomellako? Meni ja korotti tvlupamaksut. Antais itselle potkut niin olisi varaa! - Iso Jorma
Paljon Suomea pienemmät ja köyhemmät maat esim.Viro ja Latvia ovat järjestäneet viisut.On se nyt kumma jos rahotuksesta alkaa poru loistavan voiton jälkeen.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p475475Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "612356Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella181880Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1451771- 171595
No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol331543Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v5138881-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome171117Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy771088Joutuuko Suomi24-palvelu taas oikeuteen ?
Nämä Purraa ja Perussuomalaista johtoa pedofiilian suojeliana pitävän kirjoittajan viestit eivät vain poistu täältä. Se2231021