Minulla itelläni suhe menee ihan kivasti ja kaikin puolin hyvin kun menimme naimisiin niin tehtiin avioehto sopimus. Ottaessani vaimoni hänellä oli vain jenkki kassillinen vaatteita itellä ja minä kovalla työn teolla olen aina hankkinut hyvin ja kaikkea on mitä tarvii. Olen monesti kiusannut vaimoani että taidan otaa nuoremman tilalle niin miten hän pärjäisi sitten kun ne vanhat vaatteetki mitkä olivat ovat jo kaadiksella. Rouva tuumas että tee ihan niinku ite parhaaksi näet mutta en minä sentään vaihtaan rupea. Tulee näitä lukiessa mieleeni että jotka täällä kirjottavat niin ovat omien tekemisien takia jääneet paitsiolle ja täytyy sitten täällä purnata. Hyviä kesän jatkoja kaikille.
Olen varakas M 39
9
797
Vastaukset
- kelpasit
Täytys sun ottaa rutiköyhä, kun et vertaistasi saannut? Ja pitääks sun vieläkin vaimolle mainostaa, et sillä ei ole mitään jos se lähtee vetään? On kuule sulla tosiaankin ihmettelemistä meissä muissa, jotka ollaan niinku jääty sua huonommalle!
- köyhä mut ei kipeä
on ihan eri asioita ,minua jopa säälittää jotka kerskuu omaisuudella mutta jokainen taaplaa tyylillään.
Itse jätin varakkaan koska ei ollut rakkautta. - juttu!
köyhä mut ei kipeä kirjoitti:
on ihan eri asioita ,minua jopa säälittää jotka kerskuu omaisuudella mutta jokainen taaplaa tyylillään.
Itse jätin varakkaan koska ei ollut rakkautta.Rakkautta ei voi ostaa rahalla! Mun ex meni kimppaan mun kanssa, koska sai mukavan elämän siivellä. Kun rahat loppui, lähti ex:kin. Tosin siinä kävi niin, että kun ex luulin taloudellisen tilanteeni huonontuneen pysyvästi. Noin vuoden päästä olin taas jaloillani, ja ex arvatenkin olisi tullut takaisin. En ottanut. Nyt sitten ex luimistelee vuokrakämpässään ja palkka on ulosotossa. Ainakin minä opin, että oikeaa rakkautta ei myydä..jos joku hullu sitä haluaisikin ostaa.
- kirjoittamaan
Jos kirjoittaminen sujuu yhtä loistavsti kun parisuhde niin ei oo hurrammista!! Opettele kirjoittamaan ennen kun näillä palstoilla liikut. Yleensä jos ei osaa kirjoittaa ei osaa lukeakaan. Eli sun kommentit ovat yhtä tyhjän kanssa!
- pointti oli?
Tulitko tänne kertomaan, että vaimosi mielestä voit jättää tai jäädä? Eikö se ole Suomessa ihan perustuslaillinen oikeus varallisuustasosta riippumatta ja tuo oikeus on kaikkien normaaliälyisten tiedossa? Minullakin on varallisuutta, samoin miehelläni. Omaisuudella tai sen puutteella on avioeroihin kyllä häviävän pieni merkitys. Suomessa jokainen halukas ja aktiivinen saa perustoimeentulon. Myös sinun vaimosi, jos päätätte erota.
- ukko
"Olen monesti kiusannut vaimoani että taidan otaa nuoremman tilalle niin miten hän pärjäisi sitten kun ne vanhat vaatteetki mitkä olivat ovat jo kaadiksella"
Oletko omasta mielestäsi kovinkin hauska? Mä en ymmärtäisi tuollaista leikkiä. Onko se sun vaimo joku huora, jota sä niinkun ylläpidät? Ja sitten jos ei sua palvele kunnolla, niin otat nuoremman? Tarkoitat kai..ostat nuoremman? Sä et taatusti muunlaista naista edes saa.- Nimetön
Ei muija kait huora ole tai en kuiten koskaan ole kiinni sitä saanu enkä ole niin hirveän kiinnostunukaan sen huoraamisista kunhan seku vaan sanoin. Palvelu on kaikin puolin ihan hyvä ja kysymys ei ole siitä että oisin toista hakemassakaan mutta sanonpa vaan että tulijoita riittäs että sileen.
- paskaa
Nimetön kirjoitti:
Ei muija kait huora ole tai en kuiten koskaan ole kiinni sitä saanu enkä ole niin hirveän kiinnostunukaan sen huoraamisista kunhan seku vaan sanoin. Palvelu on kaikin puolin ihan hyvä ja kysymys ei ole siitä että oisin toista hakemassakaan mutta sanonpa vaan että tulijoita riittäs että sileen.
Toi on tyypillistä piälysmiehen puhetta eli savolaista paskanjauhantaa.
- Nimetön
Täytyy kyllä sanoa että ainaki kerran eronneet naiset haluavat tietää aika pian että mikä on pörssin kunto. Helpollahan nuita löytyy kun esitää että rahaa on mutta kannataa mielestäni aina katella lapsettomia naisia ja vieläpä sellasia jotka eivät ole eroneet. Tässä eräs onnellinen 40v mies joka sellasen sattu löytään ja saamaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26316822Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235414- 1152560
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152036Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361755Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?111986- 59948
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto30861Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?43856