nyt ylistää ja kehuu lordin maasta taivaaseen ja ennen kisoja haukkunut kiven alle??!!
Veikkaisinpa, että aika moni!
Ite olen nähnyt lordin keikan jo vuonna 2003 ja siitä asti pitänyt siitä kovasti, joten tämä oli myös itselleni aivan taivaallista.
Tuli sitä tirautettua yöllä pari onnen kyyneltäkin..
kuinkahan moni täällä...
3
200
Vastaukset
- miksuh.
Samoin minä oon pitäny Lordin musiikista jo kauan enkä tosiaankan mollannut sitä.
Ollut kyllä eilisillan jälkeen mahtava fiilis, eikä meinaa malttaa odottaa huomiseen että pääsee kauppatorille vastaanottaan lordia :) - ei jummarra
se takinkääntökin on kuin olla kuin myrkyn niellyt jos Suomi pärjää jossain. Normaali ihminen olisi onnellinen viisuvoitosta vaikka sen olisi tuonut joku Sillanpääkin vaikka inhoaisi sitä musiikkia miten paljon hyvänsä.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=124&conference=1500000000000020&posting=22000000016569538 - mukana!
Kyllä Suomi on kateellisia ja katkeria ihmisisä täynnä! Sen huomaa jo siitä, kun aloittaa oman yrityksen: epäilijöitä ja rohkeasta vedosta kateellisia ihmisiä kyllä löytyy! Omalla idealla ei saisi tehdä töitä eikä missään nimessä tulla toimeen.
No, kateelliset ja katkerat jatkavat rummutusta myös musiikissa: kun joku pärjää maailmalla, se täytyisi heti eliminoida!
Ei anneta näiden pösilöiden pilata iloamme, vaan nautitaan Lordin saavutuksesta ja toivottakaamme heille onnea ja menestystä tulevaisuudessakin!
Tiesin heti Suomen karsinnoissa, että Lordissa on voittaja-ainesta, kaikki riippui vain muusta Euroopasta. Ja Lordi tuli, näki ja voitti! Toivottavasti perikatkerat eivät tukehdu aamukahviinsa, ainakaan kovin pahasti... ;)
UPEAA LORDI!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26416953Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235458- 1152581
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152058Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361762Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?111996- 59952
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32880Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?44880