Olen pidemmän aikaa jo pohtinut että miksi netistä seuraa hakevia ihmisiä pidetään epätoivoisina?
Tiedän kyllä että netit on täynnä epätoivoisia "nörttejä" ja "pervoja" joilla on lähinnä vaan se yksi asia mielessä....mutta tälläiset ihmiset pilaavan niiden kunnon ihmisten maineen ketkä tosissaan yrittävät hakea järkevää seuraa tai tositarkoituksella ja siksi kaikki netistä seuraa hakevat leimataan epätoivoisiksi ja se alkaa pikkuhiljaa ärsyttämään!
Ei kai nyt sentään discot ja baarit (josta muuten harvoin syntyy muuta kuin yhdenillanjuttuja vakavempaa) ole ainoita seuranhakupaikkoja?
Eikä kaikille SE OIKEA ilmesty kuin salama kirkkaalta taivaalta naaman eteen jos ei näe vähän vaivaa sen etsimiseen.
Yleistys nettideiteistä!
2
862
Vastaukset
- Jake
Ehkä se asenne tulee ihmisten alkukantaisesta kilpailuvietistä. Baarissa tai diskossa Alfa-uros haluaa kerätä haaremin eli herättää mahdollisimman monen naaraan huomio. Naiset puolestaan haluavat vain sen Alfa uroksen. Jokainen mies tietysti haluaa olla se Alfa-uros. Näin tapahtuu jos ihmiset tapaavat laumassa ja jos menet nettiin lauman ja kilpailutilanteen ulkopuolelle niin sinua ei hyväksytä.
Totuus kuitenkin on että kyllä netissä ihmisiin tutustuu paljon helpommin ja aidommin. Ne jotka netissä esittävät muuta kuin ovat tulevat ilmi aika nopeasti. Mielestäni internet on ehdottomasti paras kanava kommunikointiin kunhan ihmiset eivät vaan pidä omaa egoaan niin tärkeänä. - tuohon pervojen joukkoon?
Miks sekoitat nörtit noihin seksinvonkaajapervoihin? Nörtti tarkoittaa ihmistä jota on aiemmin kutsuttu esim. hikariks, eli hikipingoksi...lukutoukaksi ja ties millä pilkkanimillä...tietenkin ainan niiden taholta jotka itse ei pärjää. Toki nörtti on hieman arka ja vetäytyy mielummin omiin oloihinsa kuin harrastaa kriminaalinalkujen kanssa kaikkea epäsopivaa. Mutta nörtteys ei tee kenestäkään epätoivoista tai seksinvonkaajaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874188Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293163No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452340- 351348
- 10929
- 134921
- 6894
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12832Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124776- 11770