Kyllä maailma on pahan vallassa kun pirun näköiset voittaa ,en tosiaankaan oo onnellinen,kun tälläisiä suositaan,mitä hyödyttää vaikka koko maailman voittais jos sielu joutuu helvettiin ton näköisten seuraksi.
Pahan vallassa maailma
18
984
Vastaukset
- Aleksi.K
Joo, Jumala ei anna sulle anteeks kun oot saman maan kansalainen kuin mitä LORDI on. Olet tehnyt kuolemansynnin, josta voit vapautua vain jos muutat ruotsiin. Joten pakkaa laukku ja ala vetää!
- bidrali
pahus vain ettei ruotsalaisetkaan dissanneet Lordia;D Muuta Albaniaan, Monacoon tai muualle missä kuunnellaan vain latino humppaa, jos et kestä joikhausta;D
- SOINI
Niin ja osta vaikka halpalentoyhtiön lippu, tulee halvemmaks. Pidä kiirettä LORDI saapuu Suomeen ens viikolla.
- SOINI
bidrali kirjoitti:
pahus vain ettei ruotsalaisetkaan dissanneet Lordia;D Muuta Albaniaan, Monacoon tai muualle missä kuunnellaan vain latino humppaa, jos et kestä joikhausta;D
Se kolmas vaihtoehto oli vielä Armenia..=)
- Vau!
Helvettiin tai ei, Lordi voitti.
- htgfh
Jos ei ole mitään hyvää sanottavaa niin pidä mölyt mahassasi. turha tulla urputtamaan tuollaista!
- Uskon mies
Lordi-yhtyeen rienaava ja demoninen euroviisuesitys on vakava varoitusmerkki Suomen hengellisestä tilasta. Suomalaiset ovat ahdistuneita ja tarvitsevat apua. Tätä apua tarjoaa Jeesus, meidän Herramme. Älä epäröi vaan luotaa Luojan parantavaan voimaan ja usko elämäsi Jeesukselle. Sinäkin voit pelastua!
- SOINI
Tuli vain mieleen, että mitäköhän pahaa LORDI on tehnyt kristityille!!! Onko se esim. rikkonut jotakin kymmenestä käskystä??!! EI!!!!
- ei yllätys
Hallelujaa on hebreaa ja suomeksi ylistys Herralle mutta kummalle Herralle tässä tapauksessa,epäilen ettei mun Herralle.
- drikke
itte oot varmaan joku orja ja tarkoitat SUN herralla isäntääs!!
- mörripeikko
siis pieni oikaisu... tiättäkö mistä sanonta hallelujaa tulee???
no kattos jeesuksen aasi oli nimeltää halle ja sattupa se päivä kun jeesus nukku rokuliin ja meinas myöhästyä tuiki tärkeestä kastajais tilaisuudesta nasareti järven rannalla. siinä mein vapahtaja sitte silmät ristissä ja hiukset pörröllää porhals pirtistä pihalle ja samalla kyydillä loikkas pelästyneen aasinsa selkään ja allko karjumaan kuula punasena hallelujaa hallelujaa.... =)
- Mr Lighthead
Eli siis kaikki palovammapotilaat edustavat saatanaa automaattisesti?
Hyvin ajateltu. Todella loistavasti. - egoterroristi
Sinä taidat sitten pelätä kaikkea muutakin rumaa.
Onko kaikki ruma aina pahaa? Mistä tällainen vastakkain asettelu. Miksi ruma on pahaa, miksi synkät asiat ovat pahaa, miksi ukkonen yhdistetään pahuuteen ja tuli.
Herää kysymys miten toimit rumien ihmisten seurassa. Varmaankin vaihdat julkisessakin liikennevälineessä paikkaa jos viereesi istuu sairauden takia epämuodostunut ihminen tai vaikka palovamma-arpinen kun se on niin pelottavan näköinen.
Pistä simmut kiinni niin ei pelota niin paljon ja kuuntele musiikkia. Musiikistahan tässä loppujen lopuksi oli kysymys.- ei yllätys
Kestän kaiken luonnollisen ilman naamaria.
- . .
no mietippä niitä puolialastomia pimuja jotka siellä tanssi ja entä niitten pervot laulut tyyliin "tänä yönnä rakkautemme on kiihottavaa"
oikein oksetti kattella ku ne siellä itteensä hetkutteli tissivako näkyvillä bikineissä ja pikkareissa!! - vapaamielisyys
Eikös se ole yhtä syntistä näyttää käytännössä sukupuolielimensä ja laulaa himosta persettä ja tissejä vetkuttaen bassomusiikin tahdissa?
Että olisitko hiljaa noine naiiveine mielipiteinesi. - -elina-.
Kamalaa! Pokemon-käärmeelläkin on pelottavat käärmeen silmät ja Aku Ankallakaan ei oo housuja!
- ei yllätys
Kuuleppas mä ornitologina tiedän että lintuilla ei oo housuja ihme olisi jos housut jalassa kulkisi.......
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti26416953Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."
Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist235458- 1152581
Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."
Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar152058Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä
Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa3361762Pikkaraiskan puhelut
Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?111996- 59952
Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen
Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto32880Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?44880