Sairasta, sairasta, sairasta. Ällöttävää, ällöttävää, ällöttävää. Enpä olisi uskonut sellaista päivää näkeväni että Lordin kaltainen rupinaamapoppoo voittaa euroviisut. Kyllä on maailma hulluksi mennyt. Bändin jäsenet ja biisi olivat niin yrjöttäviä ettei koko esitystä kertakaikkiaan voinut katsoa. Päätin että minulle ei koko lordia ole olemassakaan eikä varsinkaan heidän viisuvoittoaan! LORDI ON NIIIIIN YRJÖTTÄVÄ, ÄLLÖTTÄVÄ, YÖKÖTTÄVÄ, HUONO, SURKEA, VASTENMIELINEN, ILJETTÄVÄ JA NIIIIIN SAIRASTA MUSIIKKIA ETTÄ!!!!!!! Sääliksi käy suomea...miksi kaikki kaunis täytyy aina pilata ja miksi kaikki perinteet täytyy aina hävittää? Miksi?!?!?!?
LORDI ON SYVÄLTÄ!!!!!!!
16
1505
Vastaukset
- yyt6y
työnnähän nee kookkospähkinät perseeseesi
- RUÅTSIIN
PEELO
- vaivaa?
Miksi erilaisia ihmisiä aina mollataan? Pitääkö kaikkien olla kauniita? Taidat olla sairas itse, kun haukut erilaisia ihmisiä.
Erillaisuus kunniaan!- Uusiofani
... ensimmäisen viestin kirjoittaja pitää nyt turpansa kiinni!!!!!!!!!!
- siitäs sait
kateus puhuu siinä,et itse pystyisi ikinä samaan.ja mitäs täällä iteket jos sitä ei kerran ole sinulle olemassa ? =) ainakin kovasti mieltäsi häiritsee vaikkei ole olemassakaan. kateutta.
- kumibanaani
täl pellellä on selvästi jotai ongelmia. jos ei mahtava lordi kiinnosta ni voit hyppää rajan yli svenssonien puolelle. ei tarvi tulla tänne avautumaa.
- Lårdi!
sehän on jo moneen kertaan todettu että ruotsi antoi lordille 12 pistettä. eli jos halutaan ajaa toisinajattelijat pois maasta, niin armenia on oikea osoite (eivät muistaakseni antaneet yhtään pistettä lordille). muuten olen samaa mieltä lordin kanssa: suvaitsevaisuus ja avarakatseisuus voitti. ja me lordin kannattajat voisimme myös harrastaa sitä!
- Kaunotar
SIIS OLISIT KANNATTANUT PERINTEITÄ, eli...että suomi viimeiseksi...herää nyt, eiköhän meidän ollut aika näyttää todellakin mihin pystymme, ja mehän pystymme!!! LORDI PARASTA!!!
- hahtohah
Kyllä se on sit ihan kauhee tää maailma nykyään.
Kyllä meidän olisi pitänyt laitta pieni kansanlaulu ja sanoja ei ollenkaan viisuihin, niin ei olisi mennyt päivä sekaisin eikä turhia tunteita noussut pintaan. Ei tunteet suomalaisuuteen kuulu.
Tuttu ja turvallinen 5 pistettä olisi ollut niin hiton turvallista.
Nyt näkee pahoja unia ja painaraisia pisteitä saavista monstereista.
Ai jai jai jai- Kaunotar
HYVÄ HYVÄ!! huumoria pitää olla HYVÄ HYVÄ!!
- aitoa ja rehellistä musaa
näyttää kateutta nyt tuolla lailla?! hyi häpeä vähän.
- qwerty-boy
Mikä sinut saa noin suvaitsemattomaksi ja julmaksi?
Haukut lyttyyn bändin, joka ei ole pahaa sanaa sanonut kenestäkään. - bidrali
No niin sinulla on oikeus purkaa paineita ja ahdistusta... mutta itse ainakin katselen poikien (ja yhden tytön) resitystä rinta rottingilla enkä häpeä, että tästä maasta kerrankin älyttiin viedä sitä mitä täällä osataan tehdä. Toki jäi mietityttämään, olisiko Nightwish pärjännyt yhtähyvin ,jos olisi päässyt niin pitkälle... heviähän sekin ja miten on olisiko uskovaiset alkaneet riehumaan... Lusiferhan oli muita enkeleitä kauniinpi ja halusi olla Jumalaakin kauniinpi, että mielestäni ulkoisen kauneuden ihannoimisessa nykyäänmennään lähemmäs helvettiä kuin Lordin sanoissa.
Ei muuta kuin muslimien malliin lippuja polttamaan. Ensin suomen ja sitten saman tien kaikkien niiden maiden liput, jotka antoivat 12 pointsia Lordille;D - mee jäähylle
Jos ei kertakaikkiaan voinut katsoa koko esitystä, miksi täällä hermoilet. Ota rauhassa hyvä ihminen, en minäkään Metsäkedosta noin tolaltani mennyt, vaikka melko pliisu juttu se olikin. Puhumattakaan Ruotsin täydellisesti esitetystä muovihumpasta !
Ja niistä kaikista pikkupukeisista naisista, jotka alensivat ja tekivät itsensä naurettaviksi. Joskus ihmettelen tätä kaksinaismoralismia. Toisaalta minun päivääni eivät mitkään euroviisut saa sekaisin.
Mutta hyvä, että Lordi voitti, oikea voitti !
Sitäpaitsi Putaansuu antoi fiksun haastattelun, oikein hyvän.
Heh.. perinne tässä tapauksessa tarkoittaneet sitä viimeistä tai viimeisimpiä sijoja, mitäs hyvää siinä on.. - Nuku pommiin
Oikeassa olet siinä että perinteet häviävät ja euroviisujen tapauksessa se on enemmän kuin tarpeen. Suomen nollatason pisteitä saaneita edustajia on enemmänkin (Kojo: Nuku pommiin jne.). Kaikenlaista suoranaista paskaa on lähetetty edustamaan joilla ei ole edes teoreettisiakaan mahdollisuuksia päästä kärkijoukkoon.
Vihdoinkin joku uskalsi tehdä jotain erilaista, eikä aina laulaa "haluan että kaikki on ystäviä, blaa blaa blaa. Olisit ennemminkin tyytyväinen! - Anti-Lordi
Lordi haisee ...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874098Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242911No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452320- 341321
- 10909
- 131885
- 6874
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12822Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124766- 11760