on valitettavasti alkoholin suurkuluttajia,tiedän sen kokemuksesta kun vierestä joudun sitä seuraamaan.
Elämä on yhtä helvettiä.
Elämä on yhtä helvettiä.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
tuohon sanoisi,ei sen kummempia hiihtäjiä kuin muutkaan miehet tai naiset,aina on varaa valita,ei ole pakko katsoa vai onko?
Älä tyttö kulta yleistä, voi olla jossai pajun takana tämä raitis keikkamusari joka inhoaa viinaa! mutta eipä petä silti vaimoaan mutta, nyt kyllä iltaisin kotona itken, kun hän teki oharit minulle, olen kohta yksin ellen ole niin tyhmä että rukoilen häntä jäämään tuskin alennun siihenkään ;( moron.
Laittakaapa viestiä ne vaimot/vaimokkeet, joilla muusikko/keikkamuusikko, joka
a) ei ole alkoholin suurkuluttaja
b) ei ole pettänyt
Jyvät akanoista..
Eikä tarvi kommentoida, kyllä ja ei riittää.
Mutta niin moni kuin mahdollista, vastailkaa !
Minun mieheni(rock-muusikko)
a. käyttää alkoholia
b. ei petä
Tällainenkin luonnonoikku on siis olemassa:)
jopas sulla tuuri kävi, kun se suomen ainut uskollinen muusikko, sattui juuri sinulle.)
ainut.
Tiedän kyllä että muusikot keikkailessaan helposti pettää, itse olen ollut sinä "toisena" naisena joillekin (tosin sillä hetkellä tietämättäni) ja muutenkin nähnyt millaista se elämä bäkkäreillä usein on. Sinnehän on tytöillä tunkua keikan jälkeen.
Mutta ei mieheni onneksi ainoa uskollinen rokkari tässä maassa ole..Siitä kiitos:)
Mun ukko tekee noita ravintolamuusikon hommia kylläkin vaan epäsäännöllisesti, mutta kuitenkin, ei juomista eikä pettämistä. Ehkä johtuu tuosta osa-aikaisuudesta tai sitten mulla on vaan ihana poikkeustapaus! :D
Mun miesystävä keikkailee ympäri maailmaa
A)Ei dokaa juuri ollenkaan, minä itse juhlin enemmän kuin hän
B) On saanut luvan bändäreihin, mutta ei halua niitä
Itsekö sun armaasi on niin valistanut? Ja sinä uskot? Tiedätkö, että deekua pahempi keikkamuusikko on se, joka selvinpäin pystyy hoitelemaan jopa useampaakin naista samalla keikkamatkalla. En tiedä minkä ikäinen olet, mutta sinisilmäisyys loistaa iloisesti.
Ei ole armaani näin minulle vakuutellut. Tiedän vain sen. Kuule ihan oikeasti maailmassa on ihmisiä jotka ei heti ekana ulos mennessään ole pettämässä, ja turha asiaa on vainoharhaisesti tarkkailla ja miettiä, että aikookohan se nyt pettää mua.
Samalla logiikalla, että KAIKKI muusikot pettää, myös vaikka kaikki roudarit pettää. Onhan nekin baariessa töissä. Miksei baarityöntekijätkin? Stripparit? Portsarit? Stand-up koomikot? Runonlausujat?
Ehkä parisuhteessa voi olla kyse muustakin kuin stereotypioista. Ei ihmiset aina niitä edusta.
Ihan käytännön syistä tiedän ettei mieheni petä, hänellä ei edes ole aikaa missä välissä pettäisi jos haluaisi:) Usein olen matkustellut keikoilla mukana, ja kyllä samasta bändistä toiset soittajat pettävät, toiset taas eivät. Ei kaikki mene samaan muottiin eikä kaikille seksi ole se mikä ratkaisee kaiken.
Sitäpaitsi, en tiedä mistä päättelit ettei mieheni juo, enemmänkin hän on se deeku kuin selväpäinen. Voihan helvetti, ei omassa tekstissäsikään kyllä kovinkaan paljoa järkipuhetta ollut..
Ja vielä sinisilmäisyydestä: sitä en tunne olevani, mutta jos mielestäni olen niin ihan miten vain. Kaikki saa pitää omat käsityksensä, jos niitä ei halua muuttaa.
tarkoitin mielestäsi, ei mielestäni..
Arvoisat muusoikot, ymmärrättekö, me olemme ns. sivuosassa "näytelmää" eli jos on kysymyksessä intstrumentin soittaja, solistihan on pääosassa kun suoritamme aina! ilmeisen näkyvää ammattiamme.
Me samalla edustamme orkesteria kokonaisuudessaan. Myös tauot, me näymme ja kuulumme aina, meitä katsotaan, kuunnellaan, uskokaa pois.
Me olemme, useat ainakin pystyviä antamaan medialle, lehdet, radio ym haastatteluja, siispä ulosanti on ammattimuusikoilla kohdallaan ja tärkeää on kunnioittaa omaa jopa monipuolista ammattiosaamistaan joka on monelle se toiveammatti. Muista, tuo oma sivistys ja kunnioitus myös arjessa koska näkyvyytemme "pikkujulkkiksina" on myös ostosreissuilla ja muualla, se on aina hyvä pitää mielessäsi. Kunnioitus ja luottamus on parisuhteen parasta ja kehittävintä antia, olemmehan sanoneet, tahdon juuri hänelle jota tahdomme kunnioittaa ja rakastaa, hänestä olla ylpeitä kuten ammatistammekin.
Hän, rakkaani on tuo pääroolinvetäjä, ns. "solisti" eli kunnioitettavin osa lenkissä,
olen ylpeä vaimostani, perheestäni, ja hän minusta sekä ammatistani, en käytä alkkoholia enkä pettäisi vaimoani, iloni on musiiki ja perhe ym..olen 43v.
Ymmärtäkää osanne jos olette tosi muusikoita.!!
pettää aina
tyhmä yleistys tuollainen; ihmiset ovat yksilöitä, myöskin käyttäytymiseltään. Provo.
on näköjään sama mielipide keikkamuusikoista niin kuin merimiehistäkin, että kummatkin pettää. Hei, kumpaankin ryhmään varmaan mahtuu miehiä jotka pettää mutta on paljon sellaisiakin jotka ei petä. Että jos yksi tekee jotain niin se heti yleistetään.. Järki käteen hyvät naiset, eiköhän jokainen tunne oman miehensä ja tietää millainen suhde heillä on. Jos itellä on huonoja kokemuksia keikkamuusikoista/merimiehistä yms. niin älkää yleistäkö sitä kaikkiin miehiin.