LORDI --> HELVETTIIN

Kaunotar

Lordi on saatananpalvoja! Se ei missään tapauksessa voi saada taivaspaikkaa, sillä kirkossa me syrjitään rumia ihmisiä! Kirkkoonhan ei saa liittyä, jos on ruma! Jumala huolii luokseen vaan kauniit ihmiset. Sellaset minihameissa peppuaan keinuttavat pornotähdet!

Jos olet finninaamainen tai vaikka onnettomuudessa pahoin palanut, niin Jumala ei rakasta sinua! Kannattaa siis siinä tapauksessa kääntyä Saatanan puoleen! Helvetti on rumille, lihaville ja muutoin ulkonäöllisesti vajavaisille!

Koska Lordi NÄYTTÄÄ monsterilta, on siis hänenkin luonnollisesti käännyttävä taivaan porteilla ja suunnattava kulkunsa alakerroksiin! Ketään ei kiinnosta ruman ihmisen mielipiteet tai sisäinen kauneus! Jos olet ruma, olet sisältäkin ruma! Jumala ei näe sisimpääsi, vaan päättelee kaiken ulkonäkösi perusteella. Jumala haluaa taivaaseensa vain ja ainoastaan kaunottaria ja adoniksia!

Niin siis minäkin tuomitsen Lordin saatananpalvojaksi vain ja ainoastaan hänen ulkonäkönsä vuoksi! En ole koskaan lukenut yhtäkään haastattelua saatikka ole tietoinen hänen mielipiteistään tässä Jumala asiassa. Ruman tyypin on pakko olla paha! Sehän me kaikki ollaan opittu jo lapsena sarjakuvista ja leffoista! Kauniit voittaa aina!

18

1084

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tuon "loistavan"

      jutun?

      • kirjoitin

        sen jo eilen! Halusin vain tuoda sen tänäänkin esille! Kaikkien on tajuttava, että kirkkoon ei sovi tulla, jos on ruma! Rumat kääntykööt saatanan puoleen!


      • !!!

        !!!


      • taidan
        kirjoitin kirjoitti:

        sen jo eilen! Halusin vain tuoda sen tänäänkin esille! Kaikkien on tajuttava, että kirkkoon ei sovi tulla, jos on ruma! Rumat kääntykööt saatanan puoleen!

        kolkutella alakerran isännän ovia ;)


      • ihan selvä
        !!! kirjoitti:

        !!!

        uhkaushan se oli, minäkun vielä lordiakin rumempana koin sen niin. :)


    • 67e364ey

      Aika toimivaa tekstiä sarkastisella vivahteella! Käänteispsykologia toimii aina.

    • sdgsadg

      aika hauska provo oli kyllä, kärjistit hyvin asian.

    • juuri näin

      meneppä jeesusteleen muualle!

      • Minä

        jeesustelen täällä muiden jeesustelijoiden kanssa. Tuon esille kirkon kannan monstereihin!

        Ja tolloille selitän, että tarkoitukseni oli puuttua uskovaisten kaksinaamaisuuteen. He vannovat ja vakuuttavat rakkautta ja plaaplaaplaa ja sitten kun joku on erilainen, niin heti ollaan tuomitsemassa. Mutta sitähän kirkko on tehnyt kautta aikain. Vanhat tavat juurtuneet syvään?


      • dfgsdg
        Minä kirjoitti:

        jeesustelen täällä muiden jeesustelijoiden kanssa. Tuon esille kirkon kannan monstereihin!

        Ja tolloille selitän, että tarkoitukseni oli puuttua uskovaisten kaksinaamaisuuteen. He vannovat ja vakuuttavat rakkautta ja plaaplaaplaa ja sitten kun joku on erilainen, niin heti ollaan tuomitsemassa. Mutta sitähän kirkko on tehnyt kautta aikain. Vanhat tavat juurtuneet syvään?

        kuinka paljon noissa uskovaisissa on loppujen lopuksi tekopyhiä ihmisiä, saarnaa pornoa vastaan ja pöytälaatikos kuitenkin pokulehti


    • Ristus perkele

      Voi Jeesus teitä Saatana Jeesustelijoita. Suomessa hoidetaan alkkiksia, narkkareita, mielenterveyspotilaita ja ynnä muita, mutta hihhulit on jätetty avohoitoon. Tule sota ja tapa kaikki...

      • jutun idea

        käsittämättä???


    • TJ..

      Ainoastaan TODELLINEN saatananpalvoja pistää levylleen biisin "Devil is a looser"!

    • Guest Star

      Tämähän on ihan selvästi provo, ja vaikka hörhöhihhuleita onkin olemassa, tämä ei kyllä ollut sellaisen kirjottama, vaan pikemminkin omia patoumiaan uskovien suhteen purkava säälittävä tyyppi.

      • Guest Star

        Kun jokun omassa mielessä on jo perin juurin vääristynyt ja värittynyt kuva KAIKISTA uskovista, niin ei häntä edes KIINNOSTA miettiä, onko tässä kyse vedätyksestä tai jostain, sen uskoo, ja siihen mennään mukaan... lynkkausmielialaa siis.


      • Guest Star
        Guest Star kirjoitti:

        Kun jokun omassa mielessä on jo perin juurin vääristynyt ja värittynyt kuva KAIKISTA uskovista, niin ei häntä edes KIINNOSTA miettiä, onko tässä kyse vedätyksestä tai jostain, sen uskoo, ja siihen mennään mukaan... lynkkausmielialaa siis.

        Siis ...kommento...:lle piti vastaamani, ei omaan viestiini...


    • Lordi forever

      Sua on lyöty pienenä ja lujaa, kun noin heittää iso ratas päässä... Toivottavasti helpotti.

    • ...kommentoijat

      Täytyy sanoa että usko suomalaisten älykkyystasoon romahti kolinalla... kun siis luki noita kommentteja. Miten joku _voi_ olla tajuammatta tätä? x.x

      Loistava teksti, btw. ^~

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      45
      5230
    2. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      129
      1686
    3. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      51
      1650
    4. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      15
      1609
    5. Aleksi Rytilä

      Räppäri saa haluamaansa julkisuutta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      14
      1305
    6. Kulukusuunnat

      Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v
      Kuhmo
      4
      1220
    7. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      22
      1120
    8. 81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."

      Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome
      Suomalaiset julkkikset
      17
      1057
    9. Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan

      Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy
      Maailman menoa
      77
      1018
    10. Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti

      Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah
      Ähtäri
      60
      867
    Aihe