kaikki vastamaan!!!

kaikki vain vastaamaan :)

1. minkä laatuinen ihosi on? mikä ongelma?
2. minkä pesuaineen olet todennut sille parhaaksi?
3. entä minkä kosteusvoiteen?
4. tuotteet jotka pahensivat tilannetta
102330
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

1. ongelmaiho, muutamia finnejä, paljon mustapäitä, ihomatoja, pintakuiva hilseilevä iho joka punoittaa hirveästi
2. sebamedin pesupala, mutta en uskalla käyttää sitä poskipäihin
3. käytän yhtä aikaa humektania, normaderm yövoidetta ja aloe vera geeliä, mutta ei riitä kosteus
4. mikään ei selvästi pahenna eikä mikään oikeastaan auta..

Äänestä
  • kohdassa 3 kerrot käyttäväsi apteekin voiteita mutta ei riitä kosteus. Miksi laittaa rahaa kun tosi on, ettei kosteus riitä. APteekin voiteissa ei ole kuin nimeksi kosteusraaka-ainetta! Ei markettiin vaan mene kosmetiikkaosastolle kysymään neuvoa tai jos tiedät maailman kuulun Avon -suoramyyntikosmetiikan, etsi konsultti ja anna hänen auttaa.

    Kun ostat tuotteen, sen täytyy AUTTAA, silloin saat rahoillesi vastinetta.

    Äänestä

1. sekaiho - ongelmana suuret ihohuokoset ja punertavuus (väärällä hoidolla)
2.Avon Retroactive 2 in 1 puhdistusgeeli - ihana, en enää ikinä vaihda!!
3. Avon Ageless Results (soijaa, vitamiineja ja petidejä) ihohuokoset pienentyneet!
4. En halua mainita, ihoni on niin herkkä, että en voi välttämättä syyttää muita sarjoja

Äänestä

1. Ihoni on herkkä ja kaikkeen reagoiva sekaiho. Silloin tällöin finnejä, mutta mustapäitä nenässä paljon :/ Kiiltelee helposti.
2. Ihan paras pesuaine on Erisanin hoitava puhdistusgeeli. Siinä ei ole mitään hajusteita, joten se sopii hyvin, se ei myöskääm kuivata :)
3. Kosteusvoiteena meikin alla käytän Vichyn Normadermiä tai apteekin Humektania. Yöksi laitan joko tuota Humektania tai sitten Aqualan L:ää.
4. Mulla pahentaa tilannetta aina kaikki hajustetut tuotteet, joten niitä kannattaa herkkäihoisten välttää.

Yksi juttu, mistä mulle on ollut apua, on Möllerin Tupla kapselit. Niitä kun nyt olen syönyt n. 9 kk, niin ihoni väri on tasoittunut ja finnejäkin tulee todella harvoin. Kannattaa kokeilla olisiko jostain luontaistuotteesta itselle apua :)

Äänestä

helposti rasvoittuva sekaiho,finnejä ja talvella kuivia läiskiä.
Lorealin Pure zone.
Vichy liftactiv pro.
Apteekin perusvoiteet.

Äänestä

1. Pintakuiva ja rasvainen.
2. Dermajetics puhdistusgeeli.
3. Herbalife.
4. Sebamed, Garnierin tuotteet ja Nivean tuotteet ainakin. Garnier ja Nivea olivat liian "kovakouraisia" mutta eivät silti puhdistaneet kunnolla, sebamed kuivatti liikaa eikä sekään puhdistanut kunnolla.

Ps. Markettituotteista olen ollut tyytyväisin herbinaan. Ei ole ollut ainakaan paljon haittaa jos ei kovasti hyötyäkään.

Äänestä

1. Sekaiho, todella pintakuiva mutta T-alueelta rasvainenkin. Ei finnejä mutta miiliumeja löytyy.
2. Clarinsin Lait Demaquillant Velours ( Herbs des alpes ) puhdistusmaito ja Lotion Douce Tonifiante- kasvovesi.
3. Lancome Aqua fusion ja Cliniquen pore minimizer-huokosensupistaja T-alueelle
4. Garnier-voiteet

Äänestä

1. minkä laatuinen ihosi on? mikä ongelma? V. sekaiho, näppyjä joskus enemmän ja joskus vähemmän

2. minkä pesuaineen olet todennut sille parhaaksi? V. Sebamed clear face ROKKAA!!!!

3. entä minkä kosteusvoiteen? sebamed hoitava geeli ja aqualan plus (toi plussa on suosikkini)

4. tuotteet jotka pahensivat tilannetta V. avonin teatree tuotteet...

Äänestä

1. akne(?), koko naama täynnä finnejä
2. Avonin Solution-vihreäsarja, puhdistusaine
3. Samasta sarjasta öljytön emulsiokasvoille
haluun kertoo et tilailin proactivea mut se oli tosi kallis ja hankalaa, ei auttanu mut ei pahentanutkaan
4. Apteekin Humektan ym. pesu- ja perusvoiteet, joita mutsi kantoi kotiin. Sittemmin selvis ettei ne kosteuta ym., ja niistä todella pahenee finninen iho..##!

Äänestä

1. rasvainen/ allerginen
2. dr. Grandel purisoft
3. dr. Grandel Hydro active Balancer
4. apteekin perusvoiteet

Äänestä

Kommentoi aloitusta


GALLUP!! kirjoitti:

kaikki vain vastaamaan :)

1. minkä laatuinen ihosi on? mikä ongelma?
2. minkä pesuaineen olet todennut sille parhaaksi?
3. entä minkä kosteusvoiteen?
4. tuotteet jotka pahensivat tilannetta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu