Voih, olen aivan pulassa kun Body Shop lopetti puuteripapereiden maahantuonnin laadun heilahtelun vuoksi. Millä ihmeellä saa tästä eteen päin raikastettua ja puuteroitua kasvot kevyesti? Itselleni Rachel-sävy oli BS:n papereista täydellinen.
Antakaa vinkkejä, mistä muualta saa hyviä ja järkevän hintaisia puuteripapereita?
Antakaa vinkkejä, mistä muualta saa hyviä ja järkevän hintaisia puuteripapereita?
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mäkin oon käyttäny noita, mutta tällä hetkellä käytössä olevat ovat peestä, koska ne jättää valkoisia pilkkuja kasvoille (sitä puuteria) ja se näyttää rumalta! Ei mikään ihme siis jos laadun vaihtelun takia ei kannata hankkia enää.
En oo muita kokeillut, mutta Cliniquella on myös vastaavia.
tupakkapaperi on aika lailla hyvä, tosin pienikokoinen, ja on halpaa
Siis nehän lopetti sen ku se ei oo niitten omaa valmistamaa. Brändin valvomista se on, niin et kaikista liikkeistä sais yhtä laadukasta tavaraa eikä siel myytäis mitään huonoa tuotetta joka sitä paitsi ei body shopin valmistamaa.. Mulla on käytössä TeaTree sarjan Blotting Tissues- papereita jotka mun mielest on paljon parempii ku niissä ei oo ollenkaan sitä puuterii. Ne imee rasvan ja kiillon paljon tehokkaammin eikä peitä poskipunaa/aurinkopuuteria/valovoidetta!! Kannataa sunkin kokeilla!