Kaikki laittamaan nimeä alle!

gfdgdfg

5

288

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • minä

      On ihan älytöntä puhua jostain MM kisojen fiaskosta ihan kun se olisi helsinkiläisten vika. Syy ongelmiin oli suomen sää eikä mikään muu. Ei taida rovaniemeläisetkään mahtaa säälle yhtään mitään. Sitäpaitsi MM-kisat pidettiin olympiastadionilla eikä hartwall areenalla jossa Euroviisut pidettäisiin.

    • mä vaan

      Kuten jo muissakin ketjuissa on sanottu, niin rovaniemellä ei ole tarpeeksi isoja esiintymistiloja. joku 3000-4000 hengen halli ei riitä yhtään mihinkään kun puhutaan ton suuruusluokan tapahtumasta.

      • Griitikko

        Aivan sama missä kisat järjstetään, yleisöä sinne ei kuitenkaan tule.

        Rockdiggarit tuskin lähtevät Euroviisukisoja katsomaan vaikka Lordi voittikin tämän vuoden kisat (saavat parempaa vastinetta esim. ihan oikeista hevikonserteista).

        Perinteiset Euroviisuilijat taas protestoivat kisoja juuri siksi että Lordi voitti tämän vuoden kisat.

        Aivan sama siis missä ladossa ne järjestetään.


    • hyh hyh

      No ei todellakaan mitään nami ameja sinne eikä Pelkosta! Voisin tehdä vetoomuksen, jossa MISSÄÄN TAPAUKSESSA ei näitä juontajiksi!!!

      • melkein langennut

        Melkein jo allekirjoitin, mutta sitten näin sen bjurströmin nimen siellä ja sain heti puistatuksia.

        Hartwall Arena on kyllä ihan kauhea mesta eli sinne en viisuja haluaisi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      138
      3819
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      336
      2954
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      8
      1855
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      5
      1588
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1069
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      924
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      854
    8. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      764
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      65
      731
    10. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      22
      708
    Aihe