Mitä tupakkamerkkiä??

mattipellervo

mitä merkkiä lordi polttaa. haluaisin keskustella asiasta lapsieni kanssa, jotta heistäkin tulisi hevimonstewreita. kiitoksia lordille esikuvasta!

5

192

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • TMI

      ..ollut vihreetä mallua, mentholia ainakin!

    • minä ainakin smartia

      Nimimerkki mattipellervokin voisi hankkia itselleen kehittävämpiä harrastuksia kuin netissä provoaminen. Tai kehitä edes parempi huumorintaju. Newsflash: sinä et ole hauska.

      • mattipellervo

        kommenttina sinulle, että tarkoitus ei ollutkaan olla hauska. kannattaisi sinun tomppeli miettiä hieman omaa huumorintajuasi, kun rupeat edes miettimään että mun viestini tarkoitus oli hauskuuttaa.


      • miten niin

        Mattipellervon asiassa on pointtia: LORDIon nuorten esikuva ja vaikkei ehkä itse haluaisikaan olla, niin hän käyttäytymisellään vaikuttaa nuorten (juuri sinunkinlaisen nuoren) ihm isen mieleen. Se näkyy muodissa, kulutustottumuksissa yms. Kylllä siinä oli kuule pointtia eikä minuakaan naurata. taitaa smarttimiehen omassa huumorintajussa olla jotain kieroa, kun tosiaankin rupeaaa edes miettimään, että ap. oli laittanut viestin pilke silmäkulmassa. taitaa smarttimies olla hieman tyhmä?


      • 666

        sinä olet tyhmä, mutta eihän sun tarvitse edes avata tät viestiäkään, koska tiesit asian itsekin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin Ilkka Kanerva kuoli?

      Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti
      Maailman menoa
      265
      17021
    2. Oho! Susanna Laine uudessa hiustyylissä - Julkkismeikkaajalta tiukka palaute: "Ihan sama..."

      Ex-Salkkarit tähti ja juontaja Susanna Laine on monessa mukana. Ex-missi tunnetaan pitkistä, vaaleista hiuksistaan . Mitäs tykkäät uudesta hiustyylist
      Kotimaiset julkkisjuorut
      23
      5485
    3. Ilkka kanerva

      Ilkka Kanerva kuollut 74v
      Turku
      115
      2586
    4. Yllätyspaljastus: Poppari Robin Packalen kiittää urastaan iskelmätähti Juha Tapiota: "Jos mä en..."

      Oi, mikä tarina. Juha Tapio ja Robin ovat kyllä symppiksiä molemmat. Kumpi heistä on suosikkisi? https://www.suomi24.fi/viihde/yllatyspaljastus-poppar
      Kotimaiset julkkisjuorut
      15
      2069
    5. Venäjän lippulaiva Moskva upotettu Mustallamerellä

      Venäjän laivaston lippulaiva Mustalalmerellä on 180 m pituinen, Neuvostoliiton aikana rakennettu Moskva-niminen risteilijä. Ukraina ilmoitti eilen saa
      Maailman menoa
      336
      1768
    6. Pikkaraiskan puhelut

      Mitä tuo jätkä hakee sillä että julkaisee kuinka kauan on puhunut puhelimessa? Tekee itsestään vieläkin idiootimman tuolla vai mikä tää juttu?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      111
      1001
    7. Ilkka Kanerva on kuollut

      74-vuotiaana.
      Maailman menoa
      59
      959
    8. Hossein Najaf juotti lapset humalaan ja käytti häikäilemättä hyväkseen

      Keski-Suomen käräjäoikeus on tuominnut 60-vuotiaan Hossein Najafin neljän vuoden vankeusrangaistukseen. Ensimmäisen tytön kanssa hän oli useita kerto
      Maailman menoa
      32
      886
    9. Sofia Belorf ja Sonja Aiello

      Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      44
      883
    Aihe